Armand marseille nukke

Sain mummoltani vanhan Armand marseille 3200 AM 4 DEP (Made in Germany) nuken. En löytänyt Internetistä kyseisellä numerosarjalla minkäänlaista tietoa nukesta. Nuken mukana tuli myös vanha, iso rautasänky jossa on olkipatja. Haluaisinkin tietää arvioita minkä arvoinen nukke sänkyineen mahtaa olla?
1289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Nukke on 1800-1900-lukujen taitteesta ja sen arvo riippuu kunnosta, vaatteista jne. mutta yleensä se menee tuonne 100-200 euroon jopa 300. Sängystä en osaa sanoa mitään. minulla on samanlainen ja englanninkielistä tietoa löytyy paljonkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fiona--- kirjoitti:

Sain mummoltani vanhan Armand marseille 3200 AM 4 DEP (Made in Germany) nuken. En löytänyt Internetistä kyseisellä numerosarjalla minkäänlaista tietoa nukesta. Nuken mukana tuli myös vanha, iso rautasänky jossa on olkipatja. Haluaisinkin tietää arvioita minkä arvoinen nukke sänkyineen mahtaa olla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu