Uatelkaa nyhte.Nii paljo ku Piikkiöst ou kirjotelt,nii sehä oun koht Suomen kuulluisin paekkakunta! Ja se tuas johtuupi Aakustan Uartehist! Tulleevat pian ja haastattelleet .Jos ei joku tiijä mis ou Piikkiö,koht tietöö! Onkohan se hyvä vaeko huonova asja,jokkaine piätelköön ihte .Miust se kaappa ei ansahe sellaasta kunnivata!! Tätä mielipivettä minnoo,onks teil mittää sanomist siihe???
PIIKKIÖ JA MUU SUOMI.
8
386
Vastaukset
- Hiihdonopettaja
Rähjäävät tyypit on huono asia. Mistä niitä oikein sikiääkin?
Osaisiko hekesippus ja yx sisko vaan kertoa, kun on ilmeisesti rähjägeenit omien nahkojen sisäpuolella eli sisäpiiritietoa?- Nuernberg Zwei
Was ist dieses seltsame Flohmarkt? Gibt es ein paar verrückte Dame? Ich verstehe nicht, warum eine Frau wütet und sogar mit der Polizei drohen. Erfolgt in einem Furz?
أوغوستا كنوز؟ ضرطة في وجود لشخص - Rähjännyt ??17
AILAN viestistä ei ota mitään selvää !! Kuka on rähjännyt ja mitä?? Ladulle vaan ja aivoja tuulettamaan,että ymmärretään mistä kirjoittaa !? Ei mitään järkeä koko kirjoituksessa! Laitas vähän valaisten,mitä kirjoituksellasi tarkoitit ??
- xgwxmmklt.
Nuernberg Zwei kirjoitti:
Was ist dieses seltsame Flohmarkt? Gibt es ein paar verrückte Dame? Ich verstehe nicht, warum eine Frau wütet und sogar mit der Polizei drohen. Erfolgt in einem Furz?
أوغوستا كنوز؟ ضرطة في وجود لشخصTurha kirjoittaa saksaksi näille sivuille jos luulee että joku lukee !!
- Estoton hiihdonope
Rähjännyt ??17 kirjoitti:
AILAN viestistä ei ota mitään selvää !! Kuka on rähjännyt ja mitä?? Ladulle vaan ja aivoja tuulettamaan,että ymmärretään mistä kirjoittaa !? Ei mitään järkeä koko kirjoituksessa! Laitas vähän valaisten,mitä kirjoituksellasi tarkoitit ??
No kun hiihdin & laskettelin rinteestä suoraan parketille ja sieltä sänkyyn ja join minibaarin tyhjäksi, niin ei ollut enää kirjoitussormi parhaimmillaan. Eikö nämä aukustalaiset kirpputorin pitäjät ole kovia kovia rähjäämään?
- kakkahomo
vitun PIIKKIÖLÄISET HANKKIKAA ELÄMÄ
- Elämä on !
Jassoo,joku idiootti huutaa haudan takaa,eli "yksiön " puolelta !! Mikä kuollutta vielä mättää meidän elävien puolesta ??!! Jos ei ole muuta kirjoitettavaa,anna olla nimittelemättä !!
- ahmed kvali kvakkon
Ja mine sanoa ette akkahomo olla tyhmä.
استطيع ان اقول لكم ان تنبعث منه رائحة براز
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 67990
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies123982Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k507858Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768