hakkaatteks te säkkii?

OOn ny viikon hakannu säkkii. Osaan lyyä aika hyvin. nyt on kiva mennä iltakävelyl pilotti pääl
ja jos tulee joku urputtamaa nii annan tuupaan.

nii ja nostelen painoikii ja syön hormooneit.
17294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Ja mitä tämä sun typerä vuodatuksesi on tarkoitus palvella?

Äänestä

Nyt muuten rupes pelottaan...

Äänestä

Eli olet nypyttänyt hanskaan siellä isäpuoles vuokra-asunnossa...samaan aikaan se luuseri äijä nylpyttää äitiäs paskahuussissa. Hanki nyt ittelles elämä ja mene kouluun, ettei tule samanlaista kohtaloa, kuin juopolla isälläsi...?!

Äänestä

Ei me hakata säkkiä salilla, sun tapaiset lesesäkit on meillä harjoitusvastustajina aina tiistaina ja perjantaina treeneissä...otetaan turhat luulot pois teidän kaltaisilta luusereilta ja vedetään nenät vinoon....??!!

Äänestä

ny meni yö unet kun luin kirjotuksesi, kyl peloittaa nyyh...olaan kaverreita jookosta nyyh...

Äänestä

hohhoijaa mistä tommosia ihmisiä oikein tupsahtaa tähän maailmaan...he manin kaksoisveli polkkatukka ja vittu hame päällä

Äänestä

Kova jäbä 11 vois vetää sen PILOTTIHAMEEN hameen päälle ja mennä vaikka zumbaan. Se on sun kordinaatiokykyiselle oiva neitilaji...älä nyt vaan rupee soittaan suutas missään...pipoon tulee pommin varmasti, kun lantio on leveeeeempi kuin hartiat?!

Äänestä

No jos hakkaat säkkiä ?. niin ei sillä ole mitään tekemistä nyrkkeilyn kanssa,varsinkaan tuommoisella asenteella.Tekniikkaa pitää treenata 1-3 kk. jonkun hyvän valmentajan silmän alla, ennen kuin on asiaa säkille.Muuten pitää olla kalju ja syödä nappeja ja muutenkin vähän jälkeen jäänyt ..

Äänestä

Samaa mieltä...Kovan Jäbän vois lukea porukkaan "Tylsä mieliset"..??!!

Äänestä

Et kai pahastu jos flametin äitiäsi viime yönä ?

Äänestä

Ole hyvä vaan....sulle on tulossa "lahja" muutaman päivän kuluttua...??!!

Äänestä

"No jos hakkaat säkkiä ?. niin ei sillä ole mitään tekemistä nyrkkeilyn kanssa,varsinkaan tuommoisella asenteella.Tekniikkaa pitää treenata 1-3 kk. jonkun hyvän valmentajan silmän alla, ennen kuin on asiaa säkille.Muuten pitää olla kalju ja syödä nappeja ja muutenkin vähän jälkeen jäänyt .. "


No vastustaja puuttuu, eli se olennainen tekijä :) Muutenhan kyse on ihan tekniikan osaamisesta ja nopeudesta, pitää osata suojata ja antaa turpaan.

Miksi ei olisi asiaa säkille ennen valmentajaa? Eipä ole ainakaan itselläni ranteet kertaakaan kipeytyneet kun lyön ihan omaksi huvikseni :)
Ranne pitää olla suorana ja käsi lujasti nyrkissä siinä vaiheessa kun osutaan säkkiin. Nopea lyönti ja käsi takaisin.

Samaa mieltä että nyrkkeily opitaan valmentajan silmän alla, mutta on niitäkin, jotka osaa lyödä ilman valmentajaakin, kun tietävät miten. Sitten
on niitä jotka vaan seisoo säkin edessä ja muksii kunnes oikean tilanteen tullen ei mitään tietoa mitenpäin olla.

Eli parempi se on säkkiäkin kuin ei mitään !

Äänestä
  • "Kova jäbä 11 vois vetää sen PILOTTIHAMEEN hameen päälle ja mennä vaikka zumbaan. Se on sun kordinaatiokykyiselle oiva neitilaji...älä nyt vaan rupee soittaan suutas missään...pipoon tulee pommin varmasti, kun lantio on leveeeeempi kuin hartiat?! "


    En tiedä aloittajasta, mutta jos minulle suuta soitetaan, niin jotain on tehtykin sen eteen, että osataan puolustautua :)
    Eikä sillä lantion leveydellä ole mitään merkitystä siihen asiaan kadulla :) Täällähän on kovia jätkiä, kun uhotaan ja varmasti käydään päälle kuin apinat niinkuin yleensä tappelussa käy.

    Kerran kävi koululuokassa kiinni yksi punkkaripoika, joka ei osannut tapella. Jätkä sätki minkä ehti, eikä edes mitään etäisyyttä, niin eipä tuossa tilanteessa tällainen kaveri muuta kerjää kuin raakaa voimaa, eli heitin jätkän selästä riuhtaisemalla pulpetin ylitse lattiaan.
    Jos olisi edes mies, niin olisi antanut ensin etäisyyttä ja sitten oikea nyrkkeilyasento, niin siinä olis nähty nopeus, tarkkuus ja lyöntivoima :) Pieni kaverihan tuo mutta pitkä. Pari kertaa sai turpaansa niin pahasti että rehtori passitti meikän pakkolomalle :) Tuosta jo aikaa monta monta vuotta.
    Mitä niitä vanhoja muistelemaan.

    Äänestä

Minä tein kerran itselle sellaisen harjoitussäkin: 90kg, puurunko ja hiekkaa täynnä.

Päällystetty sitten 2 kerrosta makuualustaa sen puurungon päälle.

Äänestä

Älä lyö ketään tuttua ainakaan, minulla on sellainen, että löin yhtä kaveria mahaan.. kun no joo erinäiset tapahtumat.... tunkin naamalle siinä...

Yritti vaan tervehtiä, mutta ei pystynyt siinä tilanteessa, sittemmin se hirtti itsensä, joskus jossain, kuulin vain..

Noin 10v sitten äänekosken sillalta tappoi, hirtti itsensä se äijä..

Äänestä

kova jätkä lyö paljain nyrkein tiiliseinää. siinä nyrkit karaistuu eikä mikään tunnu enää miltään. parempi se on kun säkki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kova jäbä 11. kirjoitti:

OOn ny viikon hakannu säkkii. Osaan lyyä aika hyvin. nyt on kiva mennä iltakävelyl pilotti pääl
ja jos tulee joku urputtamaa nii annan tuupaan.

nii ja nostelen painoikii ja syön hormooneit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu