Koko tyylisi oli mauton: tukka, ne hörsselit tukassa, meikki, erityisesti nuo aivan karmeat tekoripset jotka olivat vain puolisilmää pitkät, voi ei, ja sitten puku, olit onnistunut nuilla omatekemilläsi lisukkeilla pilaamaan koko puvun yleisilmeen!
Toi ikuinen Hello Kitty ja barbie-örvellys ei enää oiken pue yli 30-kymppistä viinaatärsäävää naikkosta.
Eikös tuo Hello Kitty ole lasten vaatemerkki ja kyllä se Barbiekin sinne jonnekin peruskoulun keskiasteelle tavallisesti jää.
Niin että mitä ihmettä sulle on tapahtunu silloin keskiasteiässä ku jämähit sinne?
Ois nyt kylä aika jo hieman käydä juttelemassa jollekin asiantuntijalle tuosta asiasta.
Toi ikuinen Hello Kitty ja barbie-örvellys ei enää oiken pue yli 30-kymppistä viinaatärsäävää naikkosta.
Eikös tuo Hello Kitty ole lasten vaatemerkki ja kyllä se Barbiekin sinne jonnekin peruskoulun keskiasteelle tavallisesti jää.
Niin että mitä ihmettä sulle on tapahtunu silloin keskiasteiässä ku jämähit sinne?
Ois nyt kylä aika jo hieman käydä juttelemassa jollekin asiantuntijalle tuosta asiasta.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Voi ei ja pyllistys, nuo karmeudet sun silmissäs irtos vielä kesken juhlain ja se kyvytön meikkifriikki sai tulla ja liimata niitä uudelleen.
Miks ihmeessä ette vetassu kumpaakin kaameutta pois sen sijaan?
Yksinkertaista vähän tyyliäs, olisit paremman näköinen niin.
Mutta en usko että ilman opastusta onnistuu.
Hanki apua kunnon osaajalta.
Pitäs olla rikollista toimintaa tuollanen.
Kyllä nuo tuollaiset järkyttävät muovilepattimet, kenkälankkirusketukset ja kaksi kiloa pinkkiä huulipunaa ovat ihan Tuksua itseään. Pikemminkin pitäisi olla pahoillaan meikkaajan puolesta. Hänhän on ikäänkuin vastuussa noita hirvityksistä, vaikkei varmasti ole ollut sananvaltaa moisten suhteen. Tuksu ei tunnetusti ota vastaan muuta kuin positiivista ja imartelevaa palautetta...
Jatkaa vaan samaa latua ikuisuuteen asti.
Artoa vähän säälittää, mutta omapa on valintansa.
Sitä saa mitä tilaa.
Varmaankin itse olet niin tyylitietoinen että koet olevasi siinä asemassa että voit haukkua toisen pitämän tyylin ihan totaalisesti maan rakoon.
Ihmiset putävät erilaisista asioista ja myös erilaisia asioita esteettisinä.
Toki sinähän voit teghä ikioman tyylikirjan, missä on eritelty mistä saa ja mistä ei saa pitää --tietysti eri ikäkausina jaoteltuina. Muista lisätä ei hello kittyä eikä barbietyyliä!
Sinun omia sanojasi siteeratakseni:
"Niin että mitä ihmettä sulle on tapahtunu silloin keskiasteiässä ku jämähit tänne arvostelemaan jonkun tyyliä?
Ois nyt kylä aika jo hieman käydä juttelemassa jollekin asiantuntijalle tuosta asiasta."
P.s Minusta tuon Johannan tyylissä ei ole mitään vikaa. Persoonallinen ja hauska ja värikäs pukeutuja!
Jos haluaa koko ajan näyttää itteensä Barbie-asuissa ja Hello Kitty asuissa mediassa on myöskin sitten kestettävä yleisesti esitetty kritiikki ja mielipiteet.
Tää on se negatiivinen julkisuuden puoli, ihmisett eivät imartele vaan laukovat ihan omia rehellsiä ajatuksiaan lööppijulkkisten asuista ja käytöksestä.
Jos ei kestä sitä, niin on häivyttävä julkisuudesta ja tehtävä jotain muuta.
Näin se vain on.
Kolahtiko pahasti.
HelloKitty ja Baarbi-tyyli on kylläniin epäpersoonallista tyyliä kun voi olla, se on massatuoettua, nuuorille teineille massoille tuotettua amaerikalaista soopaa, siinä ei olemitään persoonaalista, enemmänkin sopisi naamiaisasuiksi jos sitä vanhemmat rupeavat vetämään ylleen.
Oisit ottanut huomioon että kaikilla muillakin kuin sinulla on oikeus mielipiteeseen, kun aloitit tuon skandaalitohelluksesi.
Tyylikirjoja kyllä löytyy jos osaa lukea niitä.
On tiettyjä asioita,mitä ei voi osataa rahalla, esim: hyvää makua.
Esim Britney Spearilla on erittäin huono maku jos hän itse saa valita tyylinsä ja vaatteensa.
Toivon todellakin että tuo alkuperäinen kirjoittaja ei oikeasti ole (luule olevansa) mikään terapeutti.
Himputin arveluttavaa treenailla terapeutin uraa aukomalla naamaansa nettipalstalla johanna tukiaisen vaatteista!
Maailman rasittavimpia itserakkaus-egoisteja ovat wanna-be-terapeutit!
Kuka tahansa itseään terapeuttina pitävä on aivan yhtä päteävä roolissaan kuin tämä aikuinen nainen omassa barbie-roolissaan, tämä maailman turhin julkkis, jonka ainoo meriitti on se, että on lähetellyt seksiä tihkuvia tekstareita ulkoministerille, joihin tämä erehtyi vastaileen ja sen takia menetti virkansa.
Siis aatelkaa miehet tarkkaan, ennenkuin vastailette mahdollisiin Tuksun tekstareihin, te voitte menettää virkanne!
Eivät vaan avut taida riittää muuhun kuin tuommoseen barbie-örveltämiseen, että kyllä tässä nyt terapeuttia tarvittais todella kun aattelee että se aviomieskin itkee siellä hangessa Lapissa hääyön jälkeen.
Kuuluuko siihen Barbie-asuun alushousuja, kun tää Barbie-tuksu koko ajan haluu olla ilman niitä?
Tuo tulkinta oli minusta aivan nappiin tehty.
Ei sentään ole aivan normaalia että aikuinen nainen leikkii Barbieta koko ajalla.
Samalla kun hän strippaa räkälöissä!
Strippasko se Barbiekin räkälöissä?
Kaiken logiikan mukaan olet juuri samalla palstalla juoruilemassa ja haukkumassa toista kirjoittajaa.
Hän kirjoittaa mielipiteitään JULKISUUSHENKILÖ Tuksusta, mutta sinä haukut täällä vain toista kirjoittajaa ja hänen mielipiteitään. Jos olet noin fiksu ihminen, niin miten oletkaan tänne sattunut eksymään?
Taidat nyt sekottaa Barbie-Tuksun tähän mukaan kun alat nimitellä jotakin Itserakkaus-Egoistiksi.
Kuka haluaa olla koko ajan esillä mitättömillä meriiteillä, oikeastaan ihan ilman mitään pätevää syytä.
Kukakukakuka se on?
Arto katso tuo Tuksu polttarivideo youtubista, missä se itkee exänsä Mikan perään ja sanoo rakastavansa Mikaa ikuisesti, ja että Mika on se jota hän on rakastanut KAIKISTA miehistä ENITEN.
Siis ei sinua Arto, vaan Mikaa.
Siis mauttomuuteen?
Sitä sitten tässä kauhistelemme ja saamme ajankulua ja viihdettä siitä että joku voi olla niin mauton ja
puhua silleen Miami-totuutta koko ajan.
Emmehän me siihen usko, mutta hauska seurata kuis pitkälle joku julkisuushakunen ihminen on valmis menemään tuossa julkisuushimossaan.
Tuksu pilasi häälookkinsa täysin. Olisi jättänyt liimaamatta Tiimari härvellyksiä siihen pukuun. Tyttölasten leikkikorut pois. Tukkavärkki naurettava, pituudesta pois puolet ja tukka nätisti auki tai nutturalle. Oranssi feikkirusketus oli todella epäsiisti ja ruma. Meikki, etenkin ne ripset, olivat naurettavat. Puvun yläosa oli kuin pornonäyttelijällä, silikonit ja läski tursusivat ylös. Miten kellään voi olla niin huono maksu kuin Tuksulla. Lisäksi, todellakin, kohta 33v nainen, leikkii Barbeilla, Prinsessa Ruususilla ja Hello Kittyillä! Ne leikit pitäisi olla loppuneet viimeistään yläasteiässä.
Kuinka kauan pystyy kiikkumaan lööpeissä tärvelemättä terveyttään kokonaan noilla elämntavoillaan.
Tuksu strippaa ja esittää eroottisia shownumeroita yksin ja kaksin Arton kanssa, niin eikö tuo morsiantyyli ole juuri sitä itteesä.
Olihan heillä sellainen morsius-seks-showkin ennen häitä, joilla he kiersivät pikkuräkälöissä esiintymässä.
Ehkä tämä oli kuitenkin heidän laadukkain shownsa.
Sääli, että alunperin (?) kaunis hääpuku oli pilattu pikkulapsimaisilla tuunauksilla. Samaten olisi riittänyt joko tiara tai kukat hiuksissa, meikistä luomissa roikkuvine "Hitler-viiksineen" en viitsi edes mainita. Luulin ensin, että jossain kuvassa oli naamalle tipahtanut vanha Halloween-hämähäkkikoriste.
Oliko hänellä joku Hello Kitty - rannekoru ja korvikset?
Rehellisyys ja Johanna eivät mahdu samaan lauseeseen.
Tuksu kertoo sitä miltä hän haluaisi elämänsä näyttävän, ei sitä mitä se todellisuudessa on.
hohhoi...
on se hupaisaa kun ihmiset on niin tylsiä että kaikki on täällä haukkumassa ja syyttelemässä Johannaa, joka uskaltaa rehellisesti näyttää siltä kuin haluaa ja olla sellainen kuin on. jokaisella ihmisellä on oma käsityksensä kauniista ja näyttävästä. toisilla se on erittäin hajuton, mauton ja tylsä, toisilla taas räiskyvä ja supernäyttävä. suurin osa varmaan sijoittuu sinne tylsempään päähän ja johonkin välille. Johannalla on varmasti saanut tyyliinsää vaikutteita tanssiajoiltaan, showmeikki kuitenkin on yleensä todella vahva.
Ainakin Johanna näyttää hyvää esimerkkiä siinä että näyttävältäkin saa näyttää. monet miehethän usein täällä valittaa että kun suomalaiset naiset käyttää vaan tuulipukua ja leikkaa hiukset kananperse mallin mukaan, eikä ehosta jne jne... valivalivali. Johanna on myös onnistunut brändäämään itsensä kunnioitettavan hyvin. se on helppo kateellisten valittaa ja väittää ettei kiinnosta (vaikka kuitenkin ollaan heti ensimmäisten joukossa heittämässä kiviä..)
Mielestäni Johannan mekko oli hänen tyyliinsä sopiva ja pinkit koristeet toivat kivaa piristystä. ripset näyttivät videolla paremmalta kuin stillkuvissa kenties. kokonaisuus oli näyttävä, mitä odottaa saattoi. Johannalle voisi sopia hyvin etuhiukset kehystämään kasvoja..
jokainen näyttäköön siltä miltä itse haluaa!! saahan sitä näyttää äärimmäisen tylsältäkin..