ilo vastaan suru

Alkoholistin vaimo ja itsekin alkoholisti. Järki vastaan tunteet. Mikään ei ole niin kivaa kuin juominen. Historia muistuttaa itsestään valokuvissa, lähes kaikissa humalassa. Lapset kärsii, itse kärsin. MIKSI JATKAN?
2116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Myöhemmin juominen ei ole ollenkaan kivaa, se kun muuttuu riippuvuuden aiheuttamaksi itkuviinan pakkojuomiseksi.
Silloin pääset itsekin todella kärsimään. Nyt kärsivät lapset.

Äänestä

Sinulla ei ole aavistustakaan siitä miten lapsesi kärsivät,häpeävät vanhempiaan ja varmaan myös ovat pelänneet.
Koti pitäisi olla paikka missä on hyvä olla,onko teidän koti sellainen mieti sitä,tuskin.
Juoppa ajattelee vaan itseään ja seuraavaa pulloa tai paukkua,toivon että teistä tehdään lastensuojelu ilmoitus sossuun vai väitätkö että olette kykeneviä huolehtimaan lapsistanne...en jaksa sitä uskoa.
Työkaveriltani joka sai potkut juomisen takia sen jälkeeen kun oli ohjattu hoitoon ja jatkoi heti samaa rataa menetti lapset joulukuussa.
Nyt hänellä on taas hyvä syy juoda,onneksi ne pienet saavat nyt elää rauhassa ilman jatkuvaa pelkoa.
Sinulle ei täältä sympatiaa tule häpeä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


? kirjoitti:

Alkoholistin vaimo ja itsekin alkoholisti. Järki vastaan tunteet. Mikään ei ole niin kivaa kuin juominen. Historia muistuttaa itsestään valokuvissa, lähes kaikissa humalassa. Lapset kärsii, itse kärsin. MIKSI JATKAN?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu