"Gahh, why did Tarja have to leave? Damn u. >__> I don't like the new Nightwish, it's not Nightwish without Tarja."
Laitoin lainauksen mikä kuvaa tosiaan sitä että oikeat fanit eivät vieläkään ymmärrä miksi tuhottiin bändi joka oli juuri nousemassa maailmanmaineeseen.
Laitoin lainauksen mikä kuvaa tosiaan sitä että oikeat fanit eivät vieläkään ymmärrä miksi tuhottiin bändi joka oli juuri nousemassa maailmanmaineeseen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Väliäkö hällä, eihän tuo ollut kovin kummoinen aiemminkaan!
Tuhottiin... tai ei tuhottu. Näkemyksiä on yhtä monta kuin näkijöitä. Omasta mielestäni on hieman huvittavaa rutata bändi ja sen nykyinen laulaja yhden levyn jälkeen, mutta jonkun toisen mielestä se riittää mainiosti viimeisen tuomion antamiseen. Kehottaisin kuitenkin kaikkia malttamaan vielä. En usko, että bändi on vielä näyttänyt kaikkia korttejaan ja siksi odotankin avoimin mielin.
Tältä bändiltä en odota enää mitään muuta kuin uusia pettymyksiä.
Olet siihen täysin oikeutettu niin halutessasi.
Pilattu?!!! DPP:hän on paras levy minkä Nightwish on ikinä julkaissut. Ja nämä tarjatakas-vikisijät ei muuta kuin nauttivat kurjuudessa rypemisestään. Saavat lohtua, huomiota ja sympatiaa samanmielisiltä ja voivat sitten yhdessä porata maailmanloppua, joka koitti heille jo 2005. Terapiaan mars!
Epätietoisuutta voi vähentää vaikkapa lukemalla Nightwish-kirjan, hieno historiikki. Ja uskoopa sitten kenen tahansa selityksiin, faktaa on se, että bändi potkaisi laulajan ulos, koska katsoivat hänen ja hänen managerinsa olevan hyvää vauhtia tuhoamassa bändin maineen. Tarja nyt oli joka tapauksessa lähdössä muutenkin eli lopputuloshan oli sama, muutosta vain vähän kiirehdittiin.
DPP = NIghtwishin PASKIN levy
tai käyhän se hyvästä parodiasta, Rahaa siihen ei kylläkään viitsisi tuhlata.
DPP = NIghtwishin PASKIN levy
....vedä tumppuun ääliö
Tämäkin on niitä asioita, joissa ei ole olemassa yhtä ainoaa oikeaa vastausta. Vaikka joku tai jotkut lyttäisivät albumin X sandaalinsa alle, aina löytyy niitä jotka rakastavat sitä täydestä sydämestään.
Mitkä oikeat fanit?
Tyhmiä on ne, jotka ei ymmärrä, että 2005 vuosi meni jo aikaa sitten.
Jollei nyt pidä, niin ei voi auttaa.
Tuoppi pilasi bändinsä...voi jumalvita sentään, että teitä piisaa.
Itse pidän itseäni fanina, ja pidän 2005 jälkeisestä Nightwishistä yhtäpaljon, jollen vähän enemmänkin kun ennen.
Ei kannata yleistää.
Vuoden 2005 jälkeinen NIghtwish ei edes ole enää mikään Nightwish, nimenvaihto voisi olla paikallaan.
Bändissä 4 samaa ihmistä ja musikki yhtä sinfonista kuin ennenkin. Kelpaa minulle ja helkutin monelle muullekin. :)
Vanha fani........vedä ittes kiikkuun...
Samaa mieltä, täyttä skeidaa nykyisin koko bändi.