saako näin

tehdä??

Olen muutamissa paikoissa huomannut. Alennusmyynnin aikana tuotteisiin lätätään alehinnat. Kyllä vaan se kirkkaan värinen tarra jossa näkyy aleprosentti tai jo alennettu hinta.
Muutamien viikkojen päästä ne samat tuotteet on myynnissä normaaliin hintaan. Laput revitty pois.
Saako noin tehdä? ei ainakaan itseä houkuta ostaa tuotetta jonka tietää olleen alennuksessa ja lapusta näkee että aletarra on revitty pois. Usein ostopäätökseni kestää muutaman päivänkin ja sitten kun haluan sen ostaa niin YLLÄRI !!! hinta korotettu. Se on mulle okei että tavaraa ei välttämättä enää parin päivän päästä ole jolloin vaan kiroan itseäni että olinpa hidas.

Toisissa paikoissa asiallisesti aletuotteet siirtyy "jämätankoon" tyyliin alen viimeiset palat nyt halvalla ja toisissa paikoissa revitään laput ja isketään hyllyyn alkuperäiseen hintaan.
Ihmettelen tätä touhua aika paljon.........

2

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lisääviinaaaaaaaaaaa

      No siinäs ihmettelet ihan vapaasti vaan!

    • tarjoukset...

      Nopeat syövät hitaat. Nopealla päätöksellä saattaa säästää melkoisen summan mikäli kyseinen tuote muutenkin ollut hankinnassa. Alennus voi koskea rajallista määrää tai aikaa. Viikonloppuna avattiin Helsingissa uusi Veikon kone myymälä.
      Lehdessä mainos että myynnissä 30 kpl. taulutelkkareita 10 eur/kpl ja 30 digikameraa 5 euroa kpl. Kun ne oli myyty niin loput hyllyllä maksoi 160 euora ja 49 euroa jotka edullisia hintoja nekin. Kyllähän sielä jokunen asiakas purnasi ja vaati että saisivat 5 eurolla kameran mutta tarjous ja lehtimainos oli selkeä ja koski 30 kpl erikoishintaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2109
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1550
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1319
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      238
      1211
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1170
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      88
      1096
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1041
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      248
      991
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      926
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      891
    Aihe