4 maalia?????????? 57 ottelussa, floppi ja paha, toinen entinen kiekkoilija pirnes. Nokelainen osoittautui mestis tason kiekkoilijaksi, väänänen samoin, niinkuin aj niemi. Ei hyvää päivää, no onneksi näistä ei jää kuin yksi (toivottavasti!) ensi kaudeksi, siis väänänen jolla jo sopimus on, mestispuolustaja kallis sellainen. Tästä ei puutu enää kuin se että ottavat hyvösen vielä sinne!
hentunen?
1
66
Vastaukset
- juha8222
siinä on kaksi syytä miksi Hentunen on mm alisuorittanut pahasti.
Yksinkertaisesti hän ei ole ollut parhaimmillaan ja toiseksi joukkueen pelitapa on sellainen että hirveen suuria pistelukemia on vaikea saada "pöytään".
Toki viime kaudella Hentunen teki paljon pisteitä, maaleja ennenkaikkea.
Jokerit kuitenkin tunnetaan joukkueena joka ennemmin kyttää kuin hyökkää.
Perustaa pelinsä kiekon riistopeliin, taklaamiseen ja karvaukseen toisinkuin joku Kalpa, TPS tai HPK.
Ja hentusen ketjukaveri Pirnes joka ei pelaa parasta kiekkoaan niin sekin vaikeuttaa Hentusen pisteiden saantia.
4 maalia on tosi kehno saavutus itseasiassa, jopa naurettavan huono pätevälle maalarille mut paremmissa joukkueissa NHL;ssä jos Hentunen pelaisi niin hän ei pääsisi edes ykkös-kakkosketjiuhin vaan joutuisi pelaan kolmos-neloskentässä rikkojan roolissa.
Ei tarpeeksi lahjakas pelaaja hyökkäyspäässä tehdäkseen aina paljon maaleja ja Hentunen tarvii rinnalleen lahjakkaan pelintekijän mitä Pirnes ei ole koskaan ollut oikeastaan tai miehen ura on kääntynyt laskuun viimeisten 3 vuoden aikana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus64185Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va972327Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J611009Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?186880Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38871- 47864
- 34831
- 36796
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke119785Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35782