ovat sotilasarvoltaan Ladistit. Veikkaisin ettei kauas sotamiehestä. Autokin on sitä luokkaa.
Minkähän arvoisia
A. Nantal
899
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
syö pullaa
Alikersanttis mies. Kiitettävä näytti olevan passissa arvosana. Samaa lujaa laatua kuin Ladakin. Ei ole tarvinnut kertailla.
Hei! ReiskaS pitkästä aikaa alikersantti se olen minäkin tosin piti käydä kertaus harjoituksissa että sain puuttuvan jämän kaulaan.
Me ollaan kaikki runkkareita ja sivareita, kuten sinäkin!
Majuri. Alokkaat (länsiautot) vessoja pesemään.
http://www.youtube.com/watch?v=FKsiTqU6Img&NR=1
Ainiin sotilaspuolta kyselit. No harmaissa oli yli 4 vuotta ja sitten vaihdoin valtiolla toisiin virkoihin. 33 vuotta palvelin eläkkeeseen asti ja luovutin pois sisäministerin antaman valtuuden joka käsitti virkavallan oikeudet.
Edelleen ajan Ladalla.
Eräs ystäväni, suuresta firmasta ylityöjohtajana elantonsa ansainnut, niin täällä Suomessa, kuin vuosia 2 ssa eri maassa tehtaan johdossa ollut, niin eläkkeellä ajelee Ladalla.
Nuorempana ajoi ensin Wartburgilla, vaihtoi Ladaan ja sanoi, että aina kun omalla rahalla ostaa auton, hän ei aja muulla kuin Ladalla.
Tosin firman nimissä ajoi jotain muuta, kun se kuului talon tarjontaan, mutta taas jatkoi Ladan ajoa kun eläkkeelle siirtyi. Ei se auto edusta miestä, vaan mies voi ajaa millä haluaa. Ei tarvitse näyttää nokkimisjärjestystä kun jo nokkii tarpeeksi hyviä siemeniä. Vahva minuus ajaa ja nousee Ladankin ratin takaa ; )
Nämä Ladanhaukkujat ovat olevinaan miehiä, koska mukamas auto edustaa sitä, mitä he luulevat olevansa.
On mukava seurata näitten rahoitusyhtiön omistamien ajoneuvokuljettajien henkseleiden paukutteluja. Parhaiten naurattaa kuunnellen pankki/vakuutusyhtiössä, kun velkaa on pojilla enemmän kuin jaksaa maksaa, pitää ottaa vakuutus rahoitusyhtiön takia ja laskeskellaan asioita, kun rahat ei oikein riitä..
Auton arvo on pudonnut 2 vuodessa 10 000 vähintään.
Jos joku esittää teille jotain, niin sehän käy kännykän tekstiviestillä tarkastaen, kuka auton todella omistaa. ts. kenen kaulassa naru on kireällä.
Olen ollut varmaan väärässä kun olen luullut ettei teitä Ladan omistajia ole muita kuin stm.
Onhan meitä, mulla kävi vain huono tuuri, kun ostin Ladani, niin jouduin Iltasanomien sivuille, etusivulle ja jonkun jutun tekivät autostani, joka edelleen on "tallessa".
No ei kaikkien auto-ostotapahtumasta tehdä juttua, varsinkaan Ladan kohdalla, mutta kohdallani näin kävi, tosin se oli pieni taktikointi.
No tuon lausuman jälkeen voi muistoistaan joku tietääkin kuka olen.