Elokuva on 2000-luvun alkupuolelta ja muistan tykänneeni siitä kovasti. Aika perus teinileffa, jonka pääosassa teini-ikäinen ja kapinallinen tyttö, joka ei tietenkään tule toimeen äitinsä kanssa. Hän on ottamasssa feeniks-tatuointia, kun hänen äitinsä tulee paikalle. Tyttö lähetetään maalle isänsä luokse. Hän on hyvin vastahakoinen tekemään maalla mitään, mutta myöhemmin elokuvassa rankkasateen aikana hän kuitenkin auttaa keräämään karanneet lehmät kokoon. Tyttö myös ihastuu maalaispoikaan. Eikö kukaan voi auttaa minua ja kertoa mikä tämä elokuva on?
Mikä elokuva?
heini-
0
118
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614368KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1483139Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472458Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?482370- 982025
- 241883
- 301606
- 231602
- 1531445
- 341233