Kovin on vantaalla omakotitonttien hinnat noussut vuodessa. Näppituntumalla 15-20%. !!!
Olenko ihan pihalla vai oikeilla jäljillä ??
Vantaa
4
424
Vastaukset 4
- Ole tarkkana
Hintapyynnöt selvästi, mutta tuskin hinnat.
Ainahan ne saattaa nousta, mutta jos tehokkuusluku on 0,15, niin tonttisi sijaitsee niin syrjäisellä paikalla että rakennusoikeusneliön hinta on jossain 200-300 € välimaastossa. Ei kukaan oikeasti halua asua keskellä metsää, vailla palveluita tai julkisia kulkuyhteyksiä, ja hinnasta täytyy sen vuoksi vähentää ainakin kahden kunnollisen auton hankintahinnat käyttökulut.
- 100%
Mistähän tuon korvessa olon repäisit? Toisaalta jos sinne kalastajakyläslummin liepeille pitäisi muutttaa niin rauhallisinta mahdolllista ympäristöä jokainen täysjärkinen kuitenkin etsisi.
T. Realisti alueelta jossa tontinhinnan 100% nousu kuitataan kuukauden työmarkkinatuella - e0,15
Joo, ihan korvessa.... ja tontilla sen verran puita että tuntuu metsältä...
Bussipysäkille n. 300m, Ruuhka-aikana n. 10min välein bussi ihmisten ilmoille. Kauppaan vajaa km, uimahallin reilu km. Kouluja 2km säteellä 3kpl.
"Hiukan" alakantiin toi sun arviosi, no tiedotkin oli vajavaisi mutta katso mitä saat 300€/rakennusoikeusneliö...... omaani en myisi alle 900€/m2
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l277949Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni51746- 67681
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et35594- 52574
- 45530
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona33516- 48477
- 40475
- 30469