voi herranjumala. pari omaa kasvattia. Luulin että jokerit oli aikoinaan suomen kovin ostoporukka mutta kyl kärpät pistää nyt paremmaksi. omilla jos pelais olis varma karsija.
ostoporukka
6
154
Vastaukset
- wrbwwr
Tässähän tulee käymään viellä se ,että omat juniorit lähtevät peliajan perässä muualle pelaamaan ja väsyneille tsekeille maksetaan hirmupalkaa ,niin että seura hakee kohta taas vauhtia suomi-sarjasta kun rahat loppuu.
- juu-u..
Petri Koivisto
Tomi Karhunen
Antti Rautiola
Antti Ylönen
Atte Ohtamaa
Ilkka Mikkola
Nico Lehto
Juho Jokinen
Mikko Lehtonen
Mikko Niemelä
Ville Pokka
Kimmo Koskenkorva
Julius Junttila
Veikko Karppinen
Mikko Alikoski
Juho Keränen
Tomi Körkkö
Miikka Salomäki
Joonas Donskoi
Harri Pälve- vielä on
JARI VIUHKOLA
- 1+5
Tuota noin. kuinka moni listasta pelaa säännöllisesti? Ei kovinkaan moni koska ulkomaalaiset "vahvistukset" miehittävät 2 ekaa ketjua.
- ihmettelevävain
1+5 kirjoitti:
Tuota noin. kuinka moni listasta pelaa säännöllisesti? Ei kovinkaan moni koska ulkomaalaiset "vahvistukset" miehittävät 2 ekaa ketjua.
lisäksi ovat puolet ajasta kentällä, joten tsekit edustavat 50% kärppäpelistä. Junno on sekaisin.
- .,.,
1+5 kirjoitti:
Tuota noin. kuinka moni listasta pelaa säännöllisesti? Ei kovinkaan moni koska ulkomaalaiset "vahvistukset" miehittävät 2 ekaa ketjua.
Omia kasvatteja on puolet pelaavasta kokoonpanosta. Alkukaudesta oli 3/4 osaa kun oli paljon loukkaantumisia. A-junnuista vakiominuuteilla pelaa tällähetkellä Salomäki ja Donskoi. Viimeaikoina pelaamaan ovat päässeet myös Junttila, Körkkö ja Pokka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422822Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423562600Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta562335- 352204
- 251733
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251639- 481526
- 1001449
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391405Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa661309