Minkä arvoinen HT?

Hei, minkä arvoinen kuvissa näkyvä vene on?
Veneessä ei ole moottoria.
Millaisen moottorin se tarvitsee?

Vene on ollut pressun alla 3 vuotta.
Tuntuu ehjältä.

http://www.salibandykeskus.com/ht/ht-vene.htm
112129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Et maininnut veneen ikää tai kuntoa. Mutta hinta-arvio 1500 e.

Äänestä

jos oikeasti ehjä, niin 1000-1500€. Pohjan V-kulmaa on huono arvioida noista kuvista. Mutta karkeasti... Mikäli vene on yli 5m pitkä, niin vähintään 40-50hv. Jos pohjan V-kulma on jyrkkä (merikelpoisemoi), niin yli 50 hv. Jos suht tasapohjainen ja alle 5m, niin saattaa mennä kolmekymppiselläkin.

Äänestä

Raato.300egee

Äänestä
  • sinä nimim.hmm omistaja oot tosi tyhmä tapaus.pidä nuo typerät kommenttisi joita usein viljelet vain omassa kateellisessa pollassasi,äläkä pahoita toisten mieltä,

    Äänestä

  • ei kateellinen kirjoitti:

    sinä nimim.hmm omistaja oot tosi tyhmä tapaus.pidä nuo typerät kommenttisi joita usein viljelet vain omassa kateellisessa pollassasi,äläkä pahoita toisten mieltä,

    Jotkun kattelee vaan venemessujen huvijahteja ja viimeisimpiä venemalleja mutta todellisesta veneilystä ei ole tietoakaan :)

    Äänestä

  • ei kateellinen kirjoitti:

    sinä nimim.hmm omistaja oot tosi tyhmä tapaus.pidä nuo typerät kommenttisi joita usein viljelet vain omassa kateellisessa pollassasi,äläkä pahoita toisten mieltä,

    Kirjoitustaidoton pelle määräät minun mielipiteeni?

    Äänestä

  • Kuvista päätellen silikoonia on vedetty reilusti ikkunoihin ja kaikki homeessa. Melkoisesti "laittoa" tiedossa.

    Äänestä

  • Vedä käteen!

    Äänestä

Korkeintaan 300€

Äänestä

Veneeseen olisi varsin passeli kone 50-60 Yamaha.
Vene on ilmeisesti 500-540 HT, kunnon pesu sisältä ja ulkoa niin tiedät minkälainen pinta veneessä on.Jos vene miellyttää ja hinta on kohdallaan osta pois.Sillä uusien hinnat ovat karanneet käsistä.

Äänestä
  • Jep. Kiitos vinkeistä. Taidanpa ostaa sen pois.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


peekoo kirjoitti:

Hei, minkä arvoinen kuvissa näkyvä vene on?
Veneessä ei ole moottoria.
Millaisen moottorin se tarvitsee?

Vene on ollut pressun alla 3 vuotta.
Tuntuu ehjältä.

http://www.salibandykeskus.com/ht/ht-vene.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu