Oma selibaattini

freedo.m1977

Kun olin 29-vuotias, sain ensimmäisen kerran kokea naisen läheisyyttä ja hellyyttä sekä seksiä. Nautin eniten läheisyydestä. En niinkään seksistä. Harrastimme seksiä 3 kertaa. Se siitä.

Ennen sitä ei kokemuksia ja sen jälkeen ei kokemuksia. Olen nyt kohta 34-vuotias mies. En koskaan päässyt mukaan ns "parisuhdeympyröihin"ja siksi siis en ole koskaan iskenyt naista ja muutenkin olen hyvin kokematon sillä alueella.

Kaksi pääsyytä tähän:

1. kristillinen vakaumus (ei irtosuhteita ja seksi mielellään vasta aviossa..mutta kuten sanottu, en ole enää neitsyt)
2. koulukiusattu josta kuollut itsetunto saldona. Ihmisiin tutustuminen oma-aloitteisesti mahdotonta. Vain yksin koen olevani rauhassa.

Elämä jatkuu samanlaisena eli selibaatissa enkä enää tässä iässä suoraan sanottuna usko enää löytäväni ketään. Siis elän ja kuolen yksin. Joillekkin vaan ei löydy naista. Ylijäämämies olen siis.

Selibaatti on ratkaisu.

8

539

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Itsesääli on idiotis

      Haloo: selibaatti ei ole yksinäisyyden ratkaisu vaan seuraus. Mikäli haluat pariutua, saman maailmankatsomuksen omaavia naisia pörisee tällä planeetalla pilvin pimein. Ylös, ulos, ja Herran avulla vaimolaan!

      • freedo.m1977

        Njääh, ei kiinnosta. Ei seurakunnissakaan ole ketään joka minusta kiinnostuisi. Nähty jo NIIN monet kerrat. Kaikkialla naiset ovat samanlaisia. Jään siis yksin. Mielummin yksin. Ikuisesti. SE on Herran tahto mun kohdalla. On se nähty!


    • Itsesääli on idiotis

      Kumpikohan meistä on ison Kirjan paremmin lukenut: minä uskonnoton vai sinä? Ja mikäs sinä olet sanomaan mitä herra tahtoo? Eihän taivaassa kukaan ole yksin....ei kuule tällaiset viestit sinulle naista tuo, ei edes säälistä. Liian läpinäkyvää. Koeta jotain muuta.

    • freedo.m1977

      Heh, kuka on sanonutkaan että etsin naista? Häh? :D Ja kyllä mä Raamattuni osaan. Lähinnä vaan halusin tuoda esille, että seurakunnissa nämä parisuhdeympyrät ovat hyvin samanlaisia kuin missä tahansa muualla. Siksi siis mielummin yksin. Kiitos.

    • Jos kelpaa..?

      Siulle m1977. Mie tunnen yhen siun ikäisen homomiehen joka olis parisuhdetta vailla. Jos viel yksin oot niin kirjoittele jos kiinnostais.

    • 1234443

      Jos tuossa iässä vielä inisee koulukiusaamisesta eikä ole yhtään miehistynyt niin oma vika :(

      Eivät ne naiset tipu kämmenelle kuin omenat, niiden eteen täytyy nähdä vaivaa ja usein se vaiva tarkoittaa oman itsen kehittämistä, ja sinun tapauksessasi se kehitys olisi oltava henkistä laatua.

    • drldin3

      Moi sulle! Älä välitä, jos et ole vakituista naista löytänyt...mä en enää edes etsi, koska kaikki liitot tuntuvat hajoavan, joko alkoholin, tai pettämisinnon vuoksi!!
      Parasta on, näin kun minäkin olen yksin, harrastaa seksiä silloin kun itse haluaa, joten olen päätynyt itsetyydytykseen. Parisuhteessa ei aina halua, vaikka toinen haluais, joten omat keinot ovat parhaita.
      Koitahan pärjäillä!

    • Tainmina

      Ei se aina parisuhteeseenkaan kuulu se läheisyys ja seksi, saatika tyydyttävä seksi. Itse olen nyt eron jälkeen ollut sinkku 4 vuotta eikä ole ollut mitään läheisyyttä tai seksiä tänä aikana. En koe että on mitään eroa avoliittoaikaani. Tuntuu välillä toivottamalta löytää ketään.

      Mutta kyllä monet löytävät vielä vanhalla iälläkin jonkun. Eräs uskovainen vanhapiika ja vanhapoika löysivät toisensa vasta 70-kymmpisenä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      14
      4403
    2. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1672
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      265
      1516
    4. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      73
      1485
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      241
      1365
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1140
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1100
    8. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1079
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1034
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      1013
    Aihe