Onko teillä taustamusiikkia ruokailun aikana? Ite mietin sitä, että häiritseekö se keskustelua/syömistä vai luoko se tunnelman? Mitä mieltä olette?
taustamusiikki ruokailun aikana, mitä mieltä?
8
1901
Vastaukset
- Naemisiin
Samaa olen miettiny myös minä. Mielestäni ei häirihte vaan enemmenkin luo tunnelmaa. Kunhan pitää musiikin sopivan hiljasella.
Mulla ongelmaksi on osottautunu musiikki valinnat. Miljoonia biiseja maailmassa, enkä osaa aatella mitään :)
Pitäiskö kappaleita olla niin paljon, ettei samat sois montaa kertaa.? - 2011
Sepä justiin on se ongelma kun ei tiedä mitä musiikkia valitsee.. Jotain klassista ja rauhallista, mutta ite kun en kysieisestä musiikkilajista tykkää, niin en oikein tiedä mitään hyviä kappaleita..
Mut eihän se kuitenkaan tarvi koko ruokailun aikana musiikki soida, ainakin jos orkesteri esittää niin nillä on se 45min setti :)
Onko sulla jotain hyviä kappaleita? Ihanaa kun löyty ihminen, kuka on mmettinyt samaa :) - Naemisiin
Hmmm, mää meinaan kyllä ihan "oikeita" kappaleita. Oman musiikkimaun mukaan, tietysti sieltä hempeimmästä päästä. Haluan myös, että sanotukset sopivat tilanteeseen.
Minkä takia soittaisit semmosta musiikki mistä et tykkää?
Tottahan on, että klassisesta musiikista löytyisi tilanteeseen sopivaa taustamusiikkia. Mutta mitä, niin sitä en tiiä :) - 2011
niin tietysti, on vähän laho pää.. En tullut edes ajatelleeksi että voisi soittaa niitä oikeita kappaleita, het ajattelin vaan nuita tylsiä klassisia.. Mutta pitääpä alkaa läräämään biisejä läpi, mut meijän häissä ainakin soi taustamusiikki :)
- Naemisiin
Onnea läräykseen :D
- Miks ei ?? :)
Tausta musiikki ruokailun ajaksi voi olla myös muutakin kuin "tylsää classista".
Me esimerkiksi etsimme otimme musiikkia elokuvista. Koska molemmat leffa friikkejä. upeita pieno versioita monesta tutusta elokuvan tunnus sävelmästä :)- Piano
Piano.
- Pinaatti
Meilläkin tulossa leffoista musiikkia ruokailun taustamusiikiksi.. Esimerkiksi PS. Rakastan sinua -leffan soundtrackiltä löytyy upeaa musiikkia!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit896062KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3395387Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222717Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512625Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852871912Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1051707- 1141591
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181553seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241474Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1351423