Lalli matkii Olaa ja on ottanut agendakseen persujen haukkumisen.
"Persu pettää kolmesti - eikun sadasti - ennenkuin pääsiäiskukko laulaa"
"On jopa parempi äänestää avointa kansanvallan vastustajaa kuin sammutetuin lyhdyin kulkevaa petturia, joka puhuu yhtä, mutta tekee toista."
http://lassella.puheenvuoro.uusisuomi.fi/64473-persu-pettaa-kolmesti-eikun-sadasti-ennenkuin-paasiaiskukko-laulaa
Lasse "Lalli" Laaksonen
4
546
Vastaukset
- Rajula
Keitä ovat nämä Lalli ja Ola?? Kerro meille tietämättömillekin.
- persu 4ever
Lalli = Lasse "Lalli" Laaksonen = Muutos 2011 -puolueen kansanedustajaehdokas
Ola = Olavi Mäenpää = Vapauspuolueen kansanedustajaehdokas
http://fi.wikipedia.org/wiki/Olavi_Mäenpää
Muutos on alentunut Vapauspuolueen tasolle eli keskittyy persujen haukkumiseen. En ymmärrä, miksi samaa asiaa (maahanmuuton rajoittaminen) ajavat taistelee toisia samaa asiaa ajavia vastaan. - Wind Of Change
Oletkos persu4ever lukenut ja myös ymmärtänyt lukemasi, mitä Persujen allekirjoittama "rasisminvastainen peruskirja" pitää sisällään? Oletko sitä mieltä, että 100% Persujen ehdokkaista halusi, että se allekirjoitetaan? Lalli puhuu ihan asiaa. Toki hieman provosoiden ja kärkevästi.
- Syy tässä näin
Lassea ei hyväksytty ehdokkaaksi Helsingissä. Ottivat pakkoruotsia kannattavan hurrin siellä ehdokkaaksi. Joten haukkumiselle on hyvä syy.
Nyt hän on Muutoksen ehdokkaana. Jos olisi ollut Perussuomalaisissa, olisi tullut mahdollisesti valituksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843372
- 771327
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1821319Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401040Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103981Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310942- 43859
- 95857
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78835Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835