Lalli matkii Olaa ja on ottanut agendakseen persujen haukkumisen.
"Persu pettää kolmesti - eikun sadasti - ennenkuin pääsiäiskukko laulaa"
"On jopa parempi äänestää avointa kansanvallan vastustajaa kuin sammutetuin lyhdyin kulkevaa petturia, joka puhuu yhtä, mutta tekee toista."
http://lassella.puheenvuoro.uusisuomi.fi/64473-persu-pettaa-kolmesti-eikun-sadasti-ennenkuin-paasiaiskukko-laulaa
Lasse "Lalli" Laaksonen
4
497
Vastaukset
- Rajula
Keitä ovat nämä Lalli ja Ola?? Kerro meille tietämättömillekin.
- persu 4ever
Lalli = Lasse "Lalli" Laaksonen = Muutos 2011 -puolueen kansanedustajaehdokas
Ola = Olavi Mäenpää = Vapauspuolueen kansanedustajaehdokas
http://fi.wikipedia.org/wiki/Olavi_Mäenpää
Muutos on alentunut Vapauspuolueen tasolle eli keskittyy persujen haukkumiseen. En ymmärrä, miksi samaa asiaa (maahanmuuton rajoittaminen) ajavat taistelee toisia samaa asiaa ajavia vastaan. - Wind Of Change
Oletkos persu4ever lukenut ja myös ymmärtänyt lukemasi, mitä Persujen allekirjoittama "rasisminvastainen peruskirja" pitää sisällään? Oletko sitä mieltä, että 100% Persujen ehdokkaista halusi, että se allekirjoitetaan? Lalli puhuu ihan asiaa. Toki hieman provosoiden ja kärkevästi.
- Syy tässä näin
Lassea ei hyväksytty ehdokkaaksi Helsingissä. Ottivat pakkoruotsia kannattavan hurrin siellä ehdokkaaksi. Joten haukkumiselle on hyvä syy.
Nyt hän on Muutoksen ehdokkaana. Jos olisi ollut Perussuomalaisissa, olisi tullut mahdollisesti valituksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1273158Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk612805Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352192Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1032108Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1301978Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441951Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.101192Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas67984Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville12955Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77890