Voiko kukaan keksiä turhempaa ja vaarallisempaa asiaa kuin kultti. Sota on vaarallista ja luonnonmullistukset tietysti, mutta ne eivät ole paljon omissa käsissämme.
Sensijaan kultin voimme ottaa ja aivopesuttaa itsemme sillä. Voimme myös pilata lapsemme elämät kasvattamalla heidät kulttiin ja käytännössä riistämällä heiltä näin valinnan vapauden. Ehkä turhinta elämän haaskausta on elää kultissa, sen ehdoilla, sen valheita nieleskellen, sen aivopesuun tyytyen.
Lopulta ihminen ei osaa enää kyseenalaistaa kulttia. Nytkin tätä kirjoitusta lukee kenties joku jehovan todistaja ja kuvittelee automaattisesti että tämä on sielunvihollisen tekstiä, katsomatta lainkaan kriittisesti lahkoaa, huomaamatta sen valheet.
TODISTAJIEN KULTTI VALEHTELEE SEN ON TOTUUS!!! SE EI MYÖSKÄÄN OLE JUMALASTA JA JUMALAN OHJAUKSESSA JA TÄMÄ VOIDAAN JA ONKIN TODISTETTU!!!!
Erittäin haitallinen lahko
9
105
Vastaukset
- *-*
Aivopesu todellakin on erittäin huono asia, mutta on tässä maailmassa paljon pahempiakin asioita. Autatko naapurin yksinäistä mummoa yhtä tarmokkaasti kuin kritisoit uskontoja?
Ja on niitä paljon pahempiakin kultteja olemassa. Jehovan todistajat sentään opettavat monia oikeita ja hyviä asioita, vaikkeivät kaikessa olisikaan aivan oikeassa. - säälittävät pellet!
ÄLÄ PERKELE HUUDA!
Ota lääkkes ja ole hiljaa!
Nettietiketissä sanotaan et tikkukirjaimet on huutamista.
Jotkut ei osaa lukea edes palstan sääntöjä, mut luulee tietävänsä k-a-i-k-e-n ?
Todista olevas täyspäinen ja käyttäydy k-u-n-n-o-l-l-a.
O-saat-ko ? - Kaunis & hiljainen
** voimme ottaa ja aivopesuttaa itsemme **'*
Ootsä sama tyyppi joka kivittää lihavia naisia?
Hyi sua, mitä sä tääl huudat?
Me kuntosalille treenaamaan ittes kauniiks ja kiinteex-
voit löytää ittees fiksumpaa seuraakin sieltä..
Jos vaan muistat pitää mölyt mahassas :D- SE on haitallinen
en ole sama tyyppi. MUTTA JEHOVAN TODISTAJIEN LAHKO TUHOAA MONEN IHMISEN ELÄMÄN. OIKEASTI
Vartiotorniseura täyttää kaikki kultin tunnusmerkit.
Kavahtakaa Amerikkalaista hapatusta.- usasta hyvää!
Vittu mitä suomalaista hapatusta!
Cocacola ja Mäkkäri rules! usasta hyvää! kirjoitti:
Vittu mitä suomalaista hapatusta!
Cocacola ja Mäkkäri rules!Cococola tuhoaa hampaat.
Sekin on jenkkien hapatusta.- kalju K-jootti
Onko "kultti" joku shampoomerkki, millä pesutetaan hivukset ?
- tipahdin penkiltä...
Voiko kukaan keksiä turhempaa ja vaarallisempaa asiaa kuin kultti.
Semmonen kultti missä joku hourupää haukkuu asioita ,joista ei mitään tiedä, on kyllä pa-ha.!!!!
"" kultin voimme ottaa ja aivopesuttaa itsemme sillä.""" HIHII!
----tulee tosi pahaa jälkeä...
Porukat nauraa ittesä tärviölle kun lukee tän saitin "valittuja Paloja" tauoilla :D
Ei edes oikeinkirjoitus hallussa, mutta viisaita ollaan ;D
Joku on tainnut aivopesuttaa kirjoitussäännöt viinitonkan avulla ?
Älkääs vanhukset dokatko enää, ei vanhojen maksa pysty putsaamaan sit kemikaaleja verest---tekstisstähä nssseeen nääkee ?
Aivopesuttaa itsemme--kjäh-kjäh !
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site595921Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714785Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464372SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564151SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953761SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502463Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352369Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat432106Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val41469En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131239