Saattoi olla joillekin mutta taviksille törkeä. Katsoin juuri Hoheneck naisvankilan tarinan TV:stä. Ei todella tee mieli ylistää järjestelmää jota väitettiin silloin kommunistiseksi ja täälläkin ihailtiin kun katsoi noiden naisten kertomuksia. Vuosia vankilaa saattoi saada kirjoittamalla lehtinen jossa halutaan vapaata maasta poistumista ja jakamalla niitä pari sataa kpl.
Kuka hittolainen moista järjestelmää kaipaa enempää kuin naulaa päähänsä?
Ottakaa tämäkin huomioon jos aiotte äänestää kommunisteja, missään he eivät ole pystyneet järjestämään valtaansa ilman kovaa ja laajaa väkivaltaa syyttömiä kohtaan.
Niin ihana DDR
Työeläkeläinen
2
174
Vastaukset
- 18
DDR ei ollut kommunistinen valtio, ainoastaan sosialistinen diktatuuri.
Kommunismi ei ole mikään luotu järjestelmä. - Hyi vitu
DDR oli kommunistinen ja siten sen ihannoija ja väkipakolla sen tunnustamista ajava tunnustamiskomitean varapuheenjohtaja Halonenkin on kommari.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1114659Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1734405Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.951779- 4031671
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331433Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3561127Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61119- 59992
- 67989
- 92948