Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Peräpukamat ja anaaliseksi

Nautin ennen suunnattomasti anaaliseksistä ottavana osapuolena. Peräpukamien myötä olen kuitenkin joutunut luopumaan siitä. Osittain ongelma on varmaankin siinä, että vuosien myötä rööri on tiukentunut, ja kaikki sieltä pois tuleva ja sinne menevä aiheuttaa suurta kipua. Kaikki voiteet ym. on kokeiltu, mutta tuloksetta.

Mietinkin, että jos peräaukkoa alkaisi hiljalleen venyttämään, niin auttaisiko se ongelmaan? Olen hyvin anaalikeskeinen ihminen, mikään muu ei oikein ole koskaan kiinnostanut.
118816
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

siitähän ne sinun ongelmat ovat tulleetkin

Äänestä

Mulla nyt ei varsinaisesti samaa ongelmaa ole, koska olen nuori heteronainen, mutta voin kuvitella että varmaan aika paska tilanne. Mulla on kans peräpukamia ollut ala-asteelaisesta asti enkä voi kuvitellakaan peppuseksiä vaikka poikaystävä tahtoisikin.

Oletko kokeillut muuttaa ruokavaliota, jos kakkosella käyminenkin sattuu joka kerta? Itselleni olen kokenut hyväksi jättää perunan, pastan, leivän jne, pois ja korvata ne mm. bulgurilla, kasviksilla yms. Näin ollen pöntöllä istuessa ei satu ja takapuoli pääsee paranemaan kun ei koe rasitusta joka ulostuskerta. Tosin jokainen ruokavaliorepsahdus tuo mulle ummetuksen takaisin..

Eikö muuten peräpukamavoiteet tehoa? Tai leikkaus/hirttäminen?

Äänestä

Kuule lopeta perseesi ajatteleminen, ja anaalikeskeisyytesi! Anna peräsuolesi ja peräaukkosi olla rauhassa! Peräsuoli on tarkoitettu ulosteen väliaikaissäilöksi, ja peräaukko ulosteen ulos tulo aukoksi. Älä hyvä ihminen käytä niitä mihinkään muuhun tarkoitukseen!

Kun käyt vessassa kakalla, käy reippaasti äläkä jää sinne lehtiä lukemaan tai muuten aikaa viettämään. Jos kakka on kovalla, vältä ehdottomasti kovia punnerruksia kakan ulos tulemiseksi. Anna kakan tulla ajan kanssa, peräsuolen matamisliikkeen avulla. Kun kakka on tullut, hoida peräaukon hygienia nopeasti kylmän märän WC-paperin avulla, tai bideellä.

Syö paljon kuitupitoista ravintoa, ja juo vettä päivittäin runsaasti!

Näillä ohjeilla perseesi rauhoittuu, ja voit keskittyä ihan todelliseen, upeaan elämään ilman "perseilyä". Elämä on paljon mukavamaa kun asiat ovat omilla paikoillaan, ja kehosi eri elimet tekevät niille tarkoitettua asiaa, eikä toteuta erilaisia perversioita.

Äänestä
  • Oikeat lääkärit eivät puhu perseistä, joten voit palata takaisin Raamattusi ääreen...

    Äänestä

  • Kerrankin järkevä kirjoitus tällä palstalla. Kuinkahan Suomessa alkaa pieru ja paska haista, kun tällainen määrä ihmisiä pilaa takapuolensa, aikamoisia flarttiperseitä taitaa olla kohta jo aika moinen prosenttiosuus suomalaisista. Ainakin tällaisen käsityksen saa kun tätä palstaa selailee. Ei elämä ole mitään perseen levitystä varten! Menkää vaikka ulos reippailemaan tai jotain järkevää, ja jättäkää se perseenne rauhaan!!

    Äänestä

Moi

Itsellä oli jokunen vuosi sitten samoja ongelmia ja ongelmaan löytyi ratkaisuksi ilmalla täytettävä sauva (Jelly). Aloita venyttäminen varovasti etenemällä pikkuhiljaa ja päivittäin. Muista riittävästä rasvaksesta eikä liiallista venytystä kerralla. Tämä hoitokeino auttoi ainakin minua ja tykkään myös itse olla ottavana osapuolena, siis peppuun.

Terv. Jari

Äänestä

voi ristuksen perskarva... jos tämä meidän perskeskustelu on noin ahistavaa ja vastenmielistä joidenkin mielestä niin mietinpä vain että taitaa kiinnostusta aiheeseen olla kuitenkin enemmän kuin suuresti kun näitä keskusteluja tullaan lueskelemaan... lienee suomi palstoilla olis sitä "kiinnostavampaakin" luettavaa :)

Äänestä

Suosittelen sinulle goatsea ja muutakin anuksen venyttelyä. Itse olen harrastanut sitä jo 15 vuotta. Nykyään peppuun menee helposti nyrkki jos toinenkin ja esim. 1,5 L limupullo pohja edellä. Hiukan on sulkijalihas löystynyt ja ilmesisesti revennytkin kun verta tullut pari kertaa. Haittapuolena kakan karkailu, mutta siitä selviää kivoilla vaipoilla...

Äänestä

"Nautin ennen suunnattomasti anaaliseksistä ottavana osapuolena. Peräpukamien myötä olen kuitenkin joutunut luopumaan siitä. Osittain ongelma on varmaankin siinä, että vuosien myötä rööri on tiukentunut, ja kaikki sieltä pois tuleva ja sinne menevä aiheuttaa suurta kipua. Kaikki voiteet ym. on kokeiltu, mutta tuloksetta.

Mietinkin, että jos peräaukkoa alkaisi hiljalleen venyttämään, niin auttaisiko se ongelmaan?"

Mene rohkeasti lääkäriin. Vai eikö homo muka kehtaa ottaa vastaanotolla housuja pois ja pyllistää. Koita ajatella vaikka sanaristikoita ettei rupea seisomaan ja eihän sitä tiedä vaikka lääkäri olisi nainen. Lääkäri hoitaa pukamat ns. hirttämällä ne. Aluksi perseeseen työnnetään muoviputki jotta peräaukko on avoinna. Ei varmaan mikään paha paikka anaaliseksistä pitävälle. Sitten lääkäri työntää perseeseen instrumentin jolla kumilenkit laitetaan pukaminen ympärille. Hoidon jälkeen pääset kotiin. Tosin käveleminen ja istuminen voi olla seuraavana viikkona vaikeaa.

Äänestä

U­u­s­­­i s­­­ek­­­si­­­teatteri ava­utuu Suome­­­en! Kutsumme kai­­­kk­­i­­. Ilmo­­­it­tau­­tum­ine­n ry­hmä­­ämme tä­­äl­lä - http://9190000.com/H/Qv4RP 👈

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kyllästynyt mies kirjoitti:

Nautin ennen suunnattomasti anaaliseksistä ottavana osapuolena. Peräpukamien myötä olen kuitenkin joutunut luopumaan siitä. Osittain ongelma on varmaankin siinä, että vuosien myötä rööri on tiukentunut, ja kaikki sieltä pois tuleva ja sinne menevä aiheuttaa suurta kipua. Kaikki voiteet ym. on kokeiltu, mutta tuloksetta.

Mietinkin, että jos peräaukkoa alkaisi hiljalleen venyttämään, niin auttaisiko se ongelmaan? Olen hyvin anaalikeskeinen ihminen, mikään muu ei oikein ole koskaan kiinnostanut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu