Outo tunne alimman kylkiluun alla

Jonkun aikaa vaivannut vasemman ( siis sydämen ) puolella outo tunne, alimman kylkiluun alla, aika keskellä. Ikään kuin ilmavaivoja, mutta ei mitään selkeää. Vähän kuin joku siellä tärisisi tai surisisi hiljaa, sillai aika nopeasti, ei mitenkään voimakkaasti. Ei vatsa ole varsinaisesti kipeä, olo vain on omituinen. Ei sieltä mitään ääntä kuulu. Tällaista on todella vaikea selittää. Voisi olla ehkä vatsalaukun tai paksusuolen aleella. Paksusuoli on joskus vaivannut. Olen keski-ikäinen mies. En polta, en käytä alkoholia. Vähän voimaton olo muutenkin. Lievää verenpainetta ja sokerit on ollut vähän korkealla.

1

403

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miltsi1234

      Heippa,
      itse olen 21v nainen ja minulla on ollut samanlaisia oireita ja joskus jopa todella kovaa kipua samalla alueella. Siinä kohdalla paksusuoli tekee jyrkän mutkan ja siihen ilma jää helposti jumiin vaikka ei muuten ilmavaivoja olisikaan. Ilman jumittaessa siinä voi tuntua kipua tai oudon tuntuista pulputusta tai muuta epämääräistä. Itselläni on ärtyvän suolen oireyhtymä ja tällaiset oireet ovat minulle arkipäivää ja voisin kuvitella että sinulla on jotain samankaltaista. Mutta en tietenkään ole lääkäri ja jos oireet sinua häiritsevät, mene ihmeessä juttelemaan lääkärille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      68
      2342
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      245
      2313
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1538
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      35
      1365
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      60
      1348
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1309
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1220
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      81
      998
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      989
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      989
    Aihe