Tarkoituksena olisi laittaa kyseinen soutuvenho. Semmoinen asia askarruttaa, että miten onnistuu veneen säilyttäminen venesataman parressa. Edellinen Terhin moottorivene ei täyttynyt vedellä, vaikka veneessä ei ollut pohjakorkki paikallaan. Onnistuukohan sama homma Saimanilla, vai onko veneessä aina oltava tappi paikallaan ja sateiden jälkeen käytävä aina tyhjäämässä.
Jos oikea vastaus on jälkimmäinen, niin pitänee harkita veneen pitämistä trailerilla. Minä kun en ole mikään rekkamies, niin tuo kyllä vaikuttaisi varmaan järvellä kulkemisen määrään.
Nyt jo alkaa syyhyttämään uistimen veto, kun eräs tuttavani esitteli minulle verkosta saamaansa 10,5kg haukea. :)
Terhi Saimanista
Kala-Eemeli
2
283
Vastaukset
- Kala-Eemeli
Kun täältä ei apua löytynyt, niin laittelin postia suoraan Terhin tehtaalle. Sieltä tuli vastine, että Saiman on itsetyhjentyvä, eli voin pitää veneen parressa ilman tulppaa. Tosi hyvää ja nopsaa palvelua Terhin tiimiltä.
- Kiitos vastauksesta
Hienoa, hyvä tieto. Itsekin katsellut samaa venettä mökille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4958627Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1205892Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2884904Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584645Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s734193Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1643962SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723788- 901741
- 991302
- 47899