Ollaan menossa katsomaan yhtä frettiä tässä lähiaikoina, ja kun joillakin freteillä on taipumusta siihen, että ne näykkii vieraita ihmisiä niin miten siellä fretin kotona kannattaisi toimia? Tietenkin omistajalta voi kysyä sitten neuvoa, mutta näin alustavasti? Eikö järkevintä ole ensin antaa fretin ottaa kontaktia ja sitten vasta silittää..? Kertokaas :))
Miten te toimisitte..?
1
139
Vastaukset
- Meillä näin.
Tytön tapa ottaa kontaktia on se että tulee haistelemaan jalkoja, ja jostain syystä on jalkoja jotka saavat olla rauhassa, ja sitten on jalkoja joita on pakko purra.
Sanonkin yleensä uusille ihmisille että saavat pitää kengät jalassa jos pelkäävät, varsinkin jos fretti on heille ihan outo eläin eivätkä tiedä miten siihen suhtautua.
"Tutustutan" tyttöä mieluiten niin että otan syliin, ja hän saa sieltä haistella muita, ja muut saavat häntä silittää.
JA jos fretti ei halua että silitetään niin se puree aika nopeasti...=)
Mutta kaikki on niin yksilökohtaista, joitakin voi tosiaan noukkia syliin heti ilman sen kummempia tutustumisia, ja toiset sitten vaativat jo vähän enemmän, että kannattaa ehdottomasti kysellä kyseisen yksilön omistajalta mikä toimintamalli siellä olisi paras=)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.224458Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma983072Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni1992889Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.522532- 691229
Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk651056Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie23891- 47827
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA44763Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril109758