Kolmoismurhaaja Romano Hatkasi!

Oli sitten järkeä laittaa vasta pienen osan elinkautistaan lusinut murhaaja avotaloon. Tehkää ihmeessä lisää tällaisa päätöksiä. Kovasti täälläkin puolustettiin tätä avotaloon siirtoa, vaikka lopputulos oli arvattavissa ja tässä se nyt on!

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011031113343186_uu.shtml

Tuli Romanolle kevättä rintaan ;-)
20199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

On se jumalauta ihme ettei saada nimiä ja kuvia lehteen kun yleensä ne on pikkutekijöistäkin! Tosi intensiivinen haku päällä! Sitäkö tässä nyt peitelleeän, että kysymyksessä on mustalainen ja samalla odotellaan milloin taas ammutaan!

Todellisia älykääpiöitä, niin poliisi kuin vankilaviranomaiset!

Äänestä

Kuvien olisi pitänyt olla jo eilen illalla nettilehdissä...Vastuu on nyt viranomaisilla!

Äänestä
  • Etsintäkuulutus ilman nimeä ja kuvaa? Ilmeisesti karkurilla lukee selässä, että olen kolmoismurhaaja karkasin viimeyönä vankilasta ;D Ei jumalauta et nyt todella nauratetaan kansaa vakavalla asialla.

    Äänestä

Missä ovat vanhemmat vartijat nyt? Tulkaas tänne palstalle selittämään tätä. Milloin joukkomurhaaja pääsee seuraavan kerran avotaloon? Puoli vuotta kivitaloa ja sitten taas mennään Suokkiin? Entäpä lomat? Milloin tapaamme joukkomurhaajan lomilla? Esim. mäkkärin autokaistalla?

Voi jumalauta, että naurattaa ihan kybällä. Nämä vanhemmat vartijat näyttävät niin aaseilta (mitä he ovat ja minkä me jo tiesimmekin) nyt kun heidän "kouluttamansa" mustalaisjoukkomurhaaja lähti käpälämäkeen. Vanhemmat vartijat pyrkivät kuitenkin kiistämään omat virheensä. He selittelevät tätä nyt siten, että "vahinkoja sattuu" ja että "tämä on osa vankeinhoitoa" ja että "lipsahduksia sattuu".

Toivotaan nyt vaan, ettei tämä mustalainen hae kahvaa ja ala teloittamaan porukkaa. Sitäkinhän vanhemmat vartijat varmaan selittäisivät, että "vahinkoja sattuu".

Äänestä
  • Luuletteko, että triplamurhaajan niin sanottua hampurilaishammasta kolottaa? Onko hän jo tätä kirjoittaessa jonottamassa omaa hampurilaisannosta jollakin autokaistalla? Onko hänen vaimonsa hyväksynyt sen, että hänellä on 9mm pistooli taskussa "oman turvallisuutensa vuoksi" ja/tai "kulttuurierojen selvittämiseksi"?

    Äänestä

  • ToriJarvinen kirjoitti:

    Luuletteko, että triplamurhaajan niin sanottua hampurilaishammasta kolottaa? Onko hän jo tätä kirjoittaessa jonottamassa omaa hampurilaisannosta jollakin autokaistalla? Onko hänen vaimonsa hyväksynyt sen, että hänellä on 9mm pistooli taskussa "oman turvallisuutensa vuoksi" ja/tai "kulttuurierojen selvittämiseksi"?

    Hesburgerille riensi tämä ystävämme Bollström, josta on täällä jo puhuttukin aiemmissa ketjuissa tekoineen ja nimineen.
    Jos hän läksi vaihtamaan hevosta. Hevosen perseessä kun ei ole rekisterinumeroa, on turvallisempaa liikkua eikä joudu ratsioihin.

    Äänestä

Heh..Jännä on myös se, ettei nykyään voida sanoa ilman luokittelua, että kolmoismurhaaja on vaarallinen :)

Äänestä

Kävelin juuri Alexin Carrolsin ohi. Lähellä näkyi mielestäni romaanin näköinen mies, jonka takataskussa oli mielestäni suorakulman näköinen esine. Olisiko ollut rakennukselle menossa mittaamaan kulmia?

Äänestä
  • Hei eihän sitä ole kerrottu että kysymyksessä on romaani. Pitävät kai jo itsestään selvänä, että kaikkihan tuon arvaa ;)

    Äänestä

  • pikkupalliristo kirjoitti:

    Hei eihän sitä ole kerrottu että kysymyksessä on romaani. Pitävät kai jo itsestään selvänä, että kaikkihan tuon arvaa ;)

    Niin, sanoivat sen kierrellysti "liperiläis" kolmoismurhaaja, mikä on googlella kaivettavissa.

    Äänestä

Kuolemantuomio ja teloitus on ainoa oikea rangaistus tuollaisille kolmoismurhaajille, he eivät ansaitse elää!

Äänestä

Voi ei! Nyt on äkkiä selvitettävä kuinka paljon hevosvoimia minun autoni 1,9 litrainen moottori kehittää. Etten nyt sitten vahingossa mene liioittelemaan ja tietäähän miten siinä sitten käy...

Äänestä
  • jos se on volkkarin 1,9 tdi niin 96 hv niin kaaleet ajaa sut kiinni hevosella

    Äänestä

Ketkä tämä manne tappoi, jos omiaan niin ei se sitten mikään iso juttu ole mutta jos kunnon ihmisiä eli valkolaisia niin silloin avolaitokseen päästäminen on törkeää!

Äänestä
  • Tuossahan tuo on ylhäällä. Murhasi heimoveljiämme valkolaisia suomen kansalaisia, ei omiaan, rikollisia pummi kiertäjiä.

    Äänestä

Kävelin juuri yhden hampurilaisravintolan lähellä. Paikalle kurvannut swedukilvissä ollut Volvo 240 oli täynnä tummaihoisia ihmisiä. Autoa kaasuttaessa pamahti puolen tusinaa kertaa isoäänisesti. Ensiksi luulinkin, että nyt alkoi Suomenlinnassa petipaikkansa jollekin toiselle murhamiehelle luovuttanut laukomaan. Huudahdin suuriäänisesti: Hei! Jolloin Volvon sivuikkuna avautui ja mikäpä se sieltä pilkistikään muu kuin Vantaan vankilan vartijan kasvot. En tiedä oliko tämä juuri se kaveri joka jäi jokunen kuukausi takaperin kiinni katsastamattomalla autolla ajelemisesta piripussi taskussa. Jotain kummallista oli tekeillä.

Voisivatko jotkut vanhemmat vartijat saapua tänne selittämään mistä on kyse?

PS. Mitä vanhemmat vartijat tekivät viime yönä kun triplamurhaaja lähti käpälämäkeen? Tapahtuiko saarella jotakin sellaista, mistä ei haluta puhua?

Äänestä
  • anaaliyhdyntöjä

    Äänestä

  • Sä oot sairas ToriJarvinen!

    Äänestä

Onko näköhavaintoja triplamurhaajasta? Miten on vanhempien vartijoiden vaitiolovelvollisuus? Mikäli triplamurhaaja soittaa pirauttaa tutulle vartijalle ja kertoo missä on, saako vanhempi vartija kertoa tästä esim. poliisille?

Tällä hetkellä Suomen Alcatrazissa, eli Suomenlinnassa, kiertää huhu, että triplamurhaajalla olisi ollut seksuaalinen suhde vanhemman vartijan kanssa, joka ajoi miehen pakojalalle. Erään tarinan mukaan hän olisi jättänyt tyynynsä päälle viestin missä lukee: "Palaan pian, käyn ensiksi siittämässä lapsen tutun vartijan kanssa ja sitten hampurilaisella. Kaikki ok, älkää huolehtiko"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pikkupalliristo kirjoitti:

Oli sitten järkeä laittaa vasta pienen osan elinkautistaan lusinut murhaaja avotaloon. Tehkää ihmeessä lisää tällaisa päätöksiä. Kovasti täälläkin puolustettiin tätä avotaloon siirtoa, vaikka lopputulos oli arvattavissa ja tässä se nyt on!

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011031113343186_uu.shtml

Tuli Romanolle kevättä rintaan ;-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu