Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Kannattako kertoa kumppanille kokemattomuudesta

Kyseinen asia on tullut nyt minulle ajankohtaiseksi,ja se askarruttaa minua.Olen luonteeltani ujo,jännittäjätyyppi.En ole koskaan seurustellut,mutta lyhempiä suhteita on ollut jonkin verran.Normaalisti erektiossani ole vikaa,mutta kun olen joskus päässyt sänkyyn naisen kanssa seksi ei vaan tuon jännityksen takia onnistu.Nyt saattaisi olla mahdollisuus tavata minua kiinnostava henkilö,kannattaako mainita siitä hänelle.Onko se naurun asia jos poikuus on vielä tallella vaikka ikää on reilusti yli 30 v.Etenkin naiset ottakaa kantaa.
4544
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jännitys heikentää erektiota tehokkaasti. Tähän on lääkkeitäkin olemassa. Jos poikuus on päällimmäisenä mielessäsi kyllähän sen naiset huomaavat. Toki voit sen vielä sanallisesti toistaa ja alleviivata.

Äänestä

Fiksu nainen on pelkästää mielissään luottamuksesta kun kerrot asiasta.

Äänestä
  • Mistä vaan löytää niin fiksu nainen?

    Äänestä

No en nyt osaa kaikkien osalta sanoa, mutta mun mielestä ois kiva tietää: se olisi luottamuksen osoitus ja jos mä olisin jo ihastunut niin mitä sitten? Ei sitä nyt tartte ekaksi kertoa, en mä ensi treffeillä edes oleta moista. Siis tapaat tottakai kiinnostavan tyypin, ja viet sitä ulos, tutustut ihmiseen. Siinähän sä saat tietää, millainen se on. Jos te ihastutte oikeasti, niin ei sillä ole väliä onko poikuus tallella vaikka ois minkä ikäinen. Sitäpaitsi sittenhän sua just jännittää, jos joudut valehtelemaan. Miksi haluta suhde jossa joutuu esittämään muuta kun mitä on?

En todellakaan pidä sitä minään naurettavana asiana, harvinaisena kyllä, kun itekin olen yli 30-vuotias, mutta en minään ihmeenä, häpeänä tai outonakaan. Tutustut, elät, tapailet ja tartut tilaisuuteen jos se tulee! Älä ainakaan ala turhia jossittelemaan ja epäilemään, jokaisella meillä on oma elämän taipaleemme ja jos nainen ei sitä vielä tässä iässä tajua, niin heitä se menemään. Samalla tavalla naiset miehille: kyllä ihmisiä mahtuu maailmaan ja neitsyys ja poikuus on vaan yksi asia maailmassa.

Seksitaidot oppii kyllä nopeasti, luonto on kuule onneksi meidät luonut niin :) Sulla ei ole mitään hätää, elä hyvä ihminen ja tapaa se tyyppi, elä, ihastu, rakastu, ota riskejä, ja älä suotta liikaa jännitä. Ei se maailma ihan pieneen kaadu, ja kyllä tähän maailmaan mahtuu yhtä jos toista. Itseluottamusta vaan, onhan sussa muitakin puolia kun yksi poikuus! Hei, oikeesti! Olethan sä paljon muutakin. Jospa tutustuisit ja ihastuisit ja kertoisit tuon tuolla tavalla, luonnollisesti, niin ehkäpä se nainen voisi pitää sua niin hyvänä, että se jännitys unohtuisi. Edetkää rauhassa. Onnea matkaan!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


epätoivoinen 2 kirjoitti:

Kyseinen asia on tullut nyt minulle ajankohtaiseksi,ja se askarruttaa minua.Olen luonteeltani ujo,jännittäjätyyppi.En ole koskaan seurustellut,mutta lyhempiä suhteita on ollut jonkin verran.Normaalisti erektiossani ole vikaa,mutta kun olen joskus päässyt sänkyyn naisen kanssa seksi ei vaan tuon jännityksen takia onnistu.Nyt saattaisi olla mahdollisuus tavata minua kiinnostava henkilö,kannattaako mainita siitä hänelle.Onko se naurun asia jos poikuus on vielä tallella vaikka ikää on reilusti yli 30 v.Etenkin naiset ottakaa kantaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu