Katainen kuulemma tyytyy

Soinin ja PS:n hallituksessa. Siis mitä hänelle annetaan.
Kupit alkavat olemaan nurin;-)
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllähän todellisuudessa kulissien takana käydään jo selvää hallitusneuvotteluita. Hyvä esim on aikanaan kassakaappi sopimus, josta Väyrynen kirjassaankin kertoo. Aivan selvä jos ja kun PS saa vaikka 30 paikkaa eduskuntaan. Niin vihreät ja RKP lentää ulos politiikasta. Kyllä SDP, KOK ja Kepu sen verran kuivin jaloin pääsee ettei näitä apupuolueita enää tarvita.

Äänestä

Kun näyttää siltä, että PS paikat eduskunnassa tulee olemaan jotain 24-30 paikkeilla. Vihreät ja RKP tietää sen tosiseikan, että poliitasta lentää ulos. Tässä on se selvä asia miksi tälläkin foorumilla törky herjauksia suolletaan paniikin vallassa. Kun RKP putoaa hallituksesta useiden vuosikymmenien jälkeen. Se kuihtuu muutamassa vuodessa ja loppu häämöttää. Vihreille tulee selvää laskua. Koska makeä hallituskausi ottaa koville vielä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ministerisalkkuun kirjoitti:

Soinin ja PS:n hallituksessa. Siis mitä hänelle annetaan.
Kupit alkavat olemaan nurin;-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu