Jos molemmat pelkää

ei tapahdu mitään

Mä ainakin nautin kesästä kaikin voimin
12247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

mene asioiden edelle. Kesällä nautitaan yhdessä, eikös vaan? Kyllä nyt jo siihen mennessä jotain selvyyttä tulee.

Äänestä
  • Meidän tapauksessa kesään mennessä tuskin mitään radikaalia tapahtuu jotta voisimme nauttia kesästä yhdessä. Niin ujoja ollaan! Ja olen jo optimisti, viime keväänä odotin yhteistä kesää sitä ei tullut joten olen jo luovuttamassa...Mutta jos edes voisi toiselle toivottaa hyvää kesää kun lomatkin ovat eri aikaan

    Äänestä

  • Meillä selkenee, kyllä..

    Äänestä

  • nautitaan yhdessä kirjoitti:

    Meillä selkenee, kyllä..

    Teillä selkenee, meillä...ei koskaan. Jotenkin jo luopunut ajatuksesta. Biologinen kellokin tikittää. Täytyy tehdä jotain ratkaisuja toisaalla. No jos edes moikka tuttuja hänen kanssaan, kullan

    Äänestä

  • aurinkoinen. kirjoitti:

    Teillä selkenee, meillä...ei koskaan. Jotenkin jo luopunut ajatuksesta. Biologinen kellokin tikittää. Täytyy tehdä jotain ratkaisuja toisaalla. No jos edes moikka tuttuja hänen kanssaan, kullan

    Arvasin..

    Äänestä

  • auringolle. kirjoitti:

    Arvasin..

    Arvasit? En ole hänelle koskaan mitään luvannut kuten ei hänkään minulle
    Olisihan se upeaa tutustua henkilöön joka vie jalat alta, kun sellaisia harvoin tapaa...Välitän kyllä hänestä, mutta en voi roikkua sellaisesta josta ei tiedä...

    Äänestä

Miksi pelätä sitä, johon on ihastunut? Kai nyt sen verran häntä tuntee, ettei tarvitse pelätä, ei ole mitään syytä. Ihminen se on hänkin, tunteineen ja toiveineen.

Ihan tyhmää pelätä tavallista ihmistä, hyvää hän vaan sinulle haluaa.

Hänkin tosin pelkää, aiheetta...:(

Äänestä
  • että on kyse siitä, että pelkää sitä onko toisella samanlaisia tuntemuksia. Tai siis ettei niitä ole. Tai toinen on varattu tms. Ihastuksen edessä ei halua nolata itseään ja ihastuneena se nolauskynnys on huomattavasti matalampi kuin normaalisti.

    Äänestä

*vapisee pelosta*

rakastaa, ei rakasta, rakastaa....tulisi pian päiväkakkaroita!

Äänestä

ei kukaan voi olla valmis tällä tavoin? Pitää ensin valmistaa ennen valmista

Äänestä

Ai niin kuin tehdä taikina ensin ja sitten vasta paistaa se?

Äänestä

tarkoittaa vähän samaa kuin tutustuminen? Joku tuntee minut paremmin kuin minä sinua?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei valmista kirjoitti:

ei tapahdu mitään

Mä ainakin nautin kesästä kaikin voimin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu