Sisulaiset?

Sisulaissa on perSSujen mukaan kansallissosialisteja. Puhtaanko tällöin myös Halla-ahosta?

Äänestäjien on syytä ottaa asia vakavasti. Kuka äänestää koiraslottaa joka mahdollisesti on kansallissosialisti?
13173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Tuo rikollisjrjestö voi rehellisesti julkaista sekoilijajäsentensä nimet, kiitos! On siellä tietysti varmaan läskiposkinaama- lakupiipunjakelija Teemu- "haravaseisonta-asento"- Lahtista ja James seko- mitä lie potkukelkkaa ( en ole perehtynyt), mutta nyt vaan natseja ihannoivien nimet suoraan esiin! Ei sellaisia hulluja olisi enää tänä päivänä luullut Suomessa olevankaan, eli juuri siksi nimet julki! Pitää voida nauraa ja tuomita sairaat ihmiset, ettei pääse vahinkoa yhteiskuntaan aiheuttamaan suuremmin!

Äänestä
  • Miksi muuten Suomessa on ääri-punikkien järjestöjä jotka haluavat kaataa laillisen oikeistolaisen yhteiskunnan - miksei niitä kielletä.

    Punikit on lahdattava

    Äänestä

  • homot kirjoitti:

    Miksi muuten Suomessa on ääri-punikkien järjestöjä jotka haluavat kaataa laillisen oikeistolaisen yhteiskunnan - miksei niitä kielletä.

    Punikit on lahdattava

    Ei ole punaisia järjestöjä tai jos olisikin, eivät ne ole ihmisvastaisia. Hallanmullittajat ja sun ystäväsi ovat oikeistolaisia sekopäitä, haloo! Ei ole vasemmistolaiset ajaneet mitään muuta, kuin tasa-arvoa, eli mene haravaseisomaan - sekokahjoystäviesi kanssa muualle, idiootti.

    Ei ole mitään mullikka- anteeksi oikeistolaista yhteiskuntaa. Toki teitä kaappihomoja on, jotka harjoitatte ihmivihaa ja juotte kaljaa siinä kuin muutkin ja sitten kuvittelette vaan, että kun ristitään kädet, on kaikki hyvin, mutta minusta uskovainen ei ole mikään, joka käyttäytyy kuten mun kaltainen rehellinen maallinen, vaan uskovainen ei lue suomi24:aaa, uskovainen ei käy baareissa ja uskovainen sitten kanssa tosissa on sellainen kirkkoeläjä. V oisinhan minäkin alkaa teeskennellä, että nyt muka olen vitun paljon parempi ihminen, kun ja jos käyn vaikka kirkosssa, mutta minusta ei olisi sellaiseen tekopyhyyteen, jos kerran kuitenkin käyttäydyn maallisesti.

    Vihaan erityisesti natseja ja uskonnolla itseään paremmiksi selittäviä tekopyhiä. Kaikki hyvä, mitä nyky-Suomessa on, on vasemmistolaisen kulttuuriväen luomaa.

    Äänestä

  • Aivan. Ei voi termi "mutakuonojen rakastaja" tulla minkään muunlaisen ihmisen suusta, kuin rasistin - lisäksi ko. määritelmä tulee todennäköisesti ainoastaan idoootin suusta. Ei täysijärkinen käytä sanaa "mutakuono".

    Onhan se tietysti epäkorrektia minultakin sanoa vaikkapa persujen ehdokasta Teemu Lahtista "läskiposkinaamaksi", mutta se on ihan totta, että tuo sakki se ihmisvihaa jakelee ja he sen suuntaisesti ajattelevat suorastaan provosoivat minua vastenmielisellä maailmankuvallaan näillä palstoilla.

    Ja jostakinhan sekin johtuu, että kaikkein kuvottavimpia juttuja näillä palstoilla paukuttavat oikeistolaiset usein vetoavat jutuissaan mukamas kristinuskoon tai isänmaallisuuteen, ikään kuin muka ne asiat olisivat yksinomaan heidän omaisuuttaan tai erityinen "hyveensä" ja että muka mitä tahansa sontaa voisi suoltaa, kun vaan muistaa rukoilla ja pyytää "syntinsä anteeksi" ja käydä tekopyhästi kerran - pari vuodessa kirkossa, eikä kyllä mikään ole edes epäisänmaallisempaa 2010-luvun modernissa Suomessa, kuin kuvitella hourupäisesti, että vasemmisto olisi vaatimassa kapitalismin alasajoa tai vihaisi porvareita... Kertoo siitä, että nuo houruääliöt ihan oikeasti elävät vielä jossakin Suomen sota-ajoissa. Suorastaan ahdistelevat vasemmistoa, yäk!
    Pääministerikin molottamassa, että opposistio olisi "epäisänmaallinen", vaikka Keskusta nyt sentään on kohtuullisen sivistyspuolue ollut.

    Nykypäivänä jos joku olisi oikeasti isänmaallinen, keskittyisi luomaan Suomesta suvaitsevaista kuvaa muulle maailomalle, koska Suomen taloudellinenkin menestys ja tulevaisuuden brändi riippuvat vahvasti siitä, mutta eikä mitään...nämä oikeistoääliöt on suurinpiirtein melkein marssimassa, ettei Suomeen saisi tulla ketään ja vaaleistakin ne ovat tekemässä jonkun v*tun "isänmaallisuuskysymyksen". Mikään ei ole säälittävämpää, kuin joku Suomi- paidassa uhoava puolinatsi... Pilaavat koko Suomen maineen.

    Ja joku rikollisjärjestöhän ts. puolirikollinen järjestöhän tuon "Suomen Sisun" varmaan on pakko olla, kun kerran ne hiiret ei halua nimiään julkisuuteen. Jos ei ole mitään salattavaa, voi kyllä julkistaa, missä järjestössä toimii. Pelkäävät vaan hiiret, että heidät leimattaisiin julkisisestikin natseiksi, kun haluavat vaan salassa natseilla ja esittää ts. valehdella olevansa hyveellisiä, luulen...

    Näitä on nähty näitä "mutakuonottelijoita". Seuraavaksi esittävät varmaan tosiaan olevansa uskovaisia ja hartaita isänmaallisia kristittyjä.:DDDD

    Ai jai, miten noi perunat provosoi minua inhon ilmauksiin. Valitettavasti.

    Äänestä

Kansallissosialismi veti Saksassakin. Mikä oli lopputulos?

Äänestä

Ylös
Aiotteko kantaa äänenne puolueelle, missä se voi mennä natseille?

Äänestä

Sisun mukaan natsihenkiset ovat poistuneet järjestöstä. Käsi ylös kuka on niin tyhmä, että uskoo tähän todistamattomaan väitteeseen.

Äänestä
  • Käsittääkseni tämä Teemu Lahtinen oli Helsingin Sanomille todennut, että tässä epämääräisessä, mystisessä ja vaarallisessa Suomen Sisussa on "annettu kaikkien kukkien kukkia" - eli siis myös kansallissosialistisesti ajattelevien. Lahtisen mukaan he eivät ole olleet valtaenemmistönä siellä, mutta sellaisia (kansallissosialisitisesti ajattelevia) on kys. järjestössä ollut. Jos nyt ihan järkilogiikalla ajatellaan, niin kukaan sivistynyt ihminen ei voi olla jäsenenä missään järjestössä, jossa EDES OSA jäsenistöstä olisi kansallissosialistisesti ajattelevia tai kansallissosialismin kannattajia. Sivistysyhteiskunta on onneksi ajanut holokaustin kieltäjät marginaaliin: heitä ei hyväksytä ei tieteen kentille, ei mihinkään merkittäviin yhteiskunnallisiin virkoihin, eikä heille onneksi anneta ääntä.

    Tästä syystä tosiaan näiden kuraperseiden nimet julki - kaikkien- jotka tuollaisessa järjestössä ovat jäseninä! Vaadin jotakuta tutkivaa journalistia ottamaan tuon asiakseen, että eivät saa netseilla salassa!;) Kansalaisilla on oieus tietää nimet, jos kerran jopa 700 kannattajaa on tuollaisella järjestöllä ja kun kerran sen jäseninä on kansanedustajaehdokkaitakin, joista jotkut saataisivat olla joskus päättämässä yhteisistä asioista!

    Äänestä

Annan Sisulaisille kaksi päivää kieltää natsiaatteen. Sen jälkeen tulen kutsumaan niitä, jotka eivät tätä tee julkisesti natseiksi.

Halla-aho voi aloittaa.

Äänestä

No Halla-aho oletko natsi vai et?

Äänestä
  • En myönnä enkä kiellä

    Äänestä

Up

Äänestä

Kai voimme todeta Halla-ahon olevan natsi, koska ei ole sitä kummonnut.

Näinkö Jussi asiat makaavat?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Moppisoturi kirjoitti:

Sisulaissa on perSSujen mukaan kansallissosialisteja. Puhtaanko tällöin myös Halla-ahosta?

Äänestäjien on syytä ottaa asia vakavasti. Kuka äänestää koiraslottaa joka mahdollisesti on kansallissosialisti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu