En ihan ymmärrä miten nämä jotkin suomalaiset verkkokaupat voivat menestyä ilmeisesti aika hyvin kun saman tuotteen saa huomattavasti halvemmalla tilaamalla se vaikka Keski-Euroopasta.
Esimerkiksi kultainen voodoo-veitsiteline maksaa kahdesta tunnetusta verkkokaupasta tilattuna postikuluineen noin 125 euroa, kun taas sama tuote maksaa 10 minuutin tutkimustyön jälkeen mm. englannista tilattuna postikuluineen siinä 90 euroa. Hintaero ei ole hirvittävän suuri, mutta kuitenkin lähemmäs 30%.
Ehkä suomalainen ajattelee että on turvallisempaa tilata suomalaisesta verkkokaupasta tms?
Itse olen tilannut tavaraa lähinnä ulkomaisista verkkokaupoista eikä ole ollut tähän asti mitään ongelmia, lähetyksetkin tulevat melko nopeasti, muutamassa päivässä.
Miksi ostaa suomalaisesta verkkokaupasta?
voodooveitsiteline
0
149
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1413182
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau582572Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.292019- 1301657
- 751474
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?801463Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3651425- 891115
- 901069
- 841065