Näkyvät uutisissa paikkaavan ykköstietä, kun on murtunut päällysteeseen monin paikoin todella syviä halkeamia.
Ajelin viikonvaihteessa kolmostietä Hyvinkää-Tre ja samat terveiset voisi lähettää tielaitokselle senkin tien kunnosta.
muutamin paikoin piti oikein rivakasti ohjata keskemmälle, kun kaistan reunassa oli syviä urautumisia ja halkeamia sekä arvaamattomia kuoppia pinnotteessa.
Tien paikkaus ajankohtaista
3
342
Vastaukset
- Piki-Peikko
http://www.tiehallinto.fi/servlet/page?_pageid=68&_dad=julia&_schema=PORTAL30&kieli=fi&menu=596&_pageid=71&linkki=883&julkaisu=475&kieli=fi
Tuoltapa voit ihan ite terveisiä laitella. - pikipoikakokokoooo
Juuh näitä kuoppia ja juonteita on kait joka paikassa.MUTTA:
täälläpäin oli sellainen paikkauspartio joka sitä kittiä lirutti niihin ohuihin halkeamiin.
Lenkkeilin sitten sattumalta tällä tiellä ja kas kummaa...suurin osa siitä mönjästä on siis näiden "railojen" ympärillä eikä siellä sisällä.MIKSI???
Luulin että sitä laitetaan näihin railoihin sisään eli niinkuin paikattaisiin,mutta hyvin monessa kohdassa sitä mönjää oli vain railon ulkopuolella ja edelleen ne raot on tiessä.
HAssua??!!! - grsgrg
Yks ongelma oikeen, tehän tiestä vielä paskempi. Veronmaksajien piikkiin. Toivotaan että ihmisillä hajoais jouset, renkaat, tai vastaavat ja joutus huollattamaan autoa, että saatas työllistettyä lisää ihmisiä ja lisää verorahoja valtion taskuun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11546Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras911450Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221031Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva186891Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2777- 103757
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks42731Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29730- 7694
- 60683