Tien paikkaus ajankohtaista

hyvä kuutostie

Näkyvät uutisissa paikkaavan ykköstietä, kun on murtunut päällysteeseen monin paikoin todella syviä halkeamia.
Ajelin viikonvaihteessa kolmostietä Hyvinkää-Tre ja samat terveiset voisi lähettää tielaitokselle senkin tien kunnosta.
muutamin paikoin piti oikein rivakasti ohjata keskemmälle, kun kaistan reunassa oli syviä urautumisia ja halkeamia sekä arvaamattomia kuoppia pinnotteessa.

3

309

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pikipoikakokokoooo

      Juuh näitä kuoppia ja juonteita on kait joka paikassa.MUTTA:
      täälläpäin oli sellainen paikkauspartio joka sitä kittiä lirutti niihin ohuihin halkeamiin.
      Lenkkeilin sitten sattumalta tällä tiellä ja kas kummaa...suurin osa siitä mönjästä on siis näiden "railojen" ympärillä eikä siellä sisällä.MIKSI???
      Luulin että sitä laitetaan näihin railoihin sisään eli niinkuin paikattaisiin,mutta hyvin monessa kohdassa sitä mönjää oli vain railon ulkopuolella ja edelleen ne raot on tiessä.
      HAssua??!!!

    • grsgrg

      Yks ongelma oikeen, tehän tiestä vielä paskempi. Veronmaksajien piikkiin. Toivotaan että ihmisillä hajoais jouset, renkaat, tai vastaavat ja joutus huollattamaan autoa, että saatas työllistettyä lisää ihmisiä ja lisää verorahoja valtion taskuun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h

      Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va
      Maailman menoa
      14
      6288
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      164
      5713
    3. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

      Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
      Maailman menoa
      69
      5123
    4. Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä

      Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas
      Maailman menoa
      91
      4702
    5. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      229
      4666
    6. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      184
      4573
    7. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      6
      4539
    8. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      66
      4414
    9. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      15
      3999
    10. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      45
      3940
    Aihe