Hei tietääkö ketään mitään baareja mistä sais Double Eight 88 -viskiä. On muistaakseni suomalainen.
Double Eight 88
13
5027
Vastaukset
- wisssskyy
Valmistus on lopetettu kauan sitten.
Ja taisi se raaka-ainekin tullut muualta.
Suomessa pullottivat, tekivätkö lie jotain omaa blandista siihen hiukan. - Tiskin tällä puolen
Suuron ongelma taisi olla se, että kyseinen juoma maistui erehdyttävästi valopetroolilta, ehkä joku heikompiaistinen olisi tunnistanut sen viskin sukulaiseksi..
- PaariMesu
Ko. juoma on "maustettu Viina", ei viski.
- Viskaaja
Alkuun myyntiin viskinä ja sen jälkeen kun tuli hieman palautetta muuttivat toiseen ryhmään - hyvä näin. Maku on aivan omansa, josta ei heti tullut ensimmäisenä viski mieleen.
- Nuori Rytmi Pakarine
Sanottiin et myydään nykyään nimell Southern Comfort
- amerikantyyliin
tietääkö kukaan onko tuosta Southern Comfort -viskistä singel malt-versiota. appiukko on kova mallas viskien ystävä ja ja ajattelin ilahduttää häntä oman suosikkini "herrasmiesversiolla"
- Viskaaja
Southern Comfort ei ole viskiä, kyseessä on viskilikööri. Kaksi aivan eri asiaa.
Southern Comfort ei sisällä single malt viskiä - kirkasta alkoholia, mausteita ja sokeria sekä jotain halpaa viskiä.
AIka harva mallasviskin ystävä laitta moista tököttiä suuhunsa. Toki jos halua "ilahduttaa" appiukkoasi siihen Southern Comfort sopii hyvin.
Ja 88 on lopetettu aikoja sitten - hyvä näin, nätti pakkaus eipä muuta. - Kkkloppuimyöd
Lopetettiin nimen takia. 88 tarkoittaa Saksassa heil Hitler.
- eisentäänimen
Heh heh, ei lopetettu nimen takia - sisältö ei kelvannut maksaville asiakkaille, siinä se syy oli.
- monkeychuk
suosikkigrogiini tuli 88 cola
- Anonyymi
Viski 88 oli karmeinta litkua mitä maistanut. Piti ostaa 80-luvulla kun oli halavínta se "viski", mutta toista kertaa en halavimpaan sortunut, otin sen jälkeen ottanut toiseksi halavinta , mikä sentään on jo Whiskyä. Onneksi 88:ia ei enää saa mistään, yök!
- Anonyymi
Erään legendan mukaan jossain oli konjakkien sokkotesti. Testissä oli mukana vitsinä myös viski-88, joka voitti.
- Anonyymi
"Ketään" Oletko turkulainen vajakki?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/1608805Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu1044082- 1143922
- 553383
Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint422714Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d23841988- 561911
Yliajo Heinolassa
Mikä ihme ihmisiä vaivaa nykyään? Vähän ensin kähistellään nakkikioskilla ja sen jälkeen kostoksi murhataan autolla! Voi441873Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras111861Kauhea ikävä iski
Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko201531