Hei tietääkö ketään mitään baareja mistä sais Double Eight 88 -viskiä. On muistaakseni suomalainen.
Double Eight 88
13
5118
Vastaukset
- wisssskyy
Valmistus on lopetettu kauan sitten.
Ja taisi se raaka-ainekin tullut muualta.
Suomessa pullottivat, tekivätkö lie jotain omaa blandista siihen hiukan. - Tiskin tällä puolen
Suuron ongelma taisi olla se, että kyseinen juoma maistui erehdyttävästi valopetroolilta, ehkä joku heikompiaistinen olisi tunnistanut sen viskin sukulaiseksi..
- PaariMesu
Ko. juoma on "maustettu Viina", ei viski.
- Viskaaja
Alkuun myyntiin viskinä ja sen jälkeen kun tuli hieman palautetta muuttivat toiseen ryhmään - hyvä näin. Maku on aivan omansa, josta ei heti tullut ensimmäisenä viski mieleen.
- Nuori Rytmi Pakarine
Sanottiin et myydään nykyään nimell Southern Comfort
- amerikantyyliin
tietääkö kukaan onko tuosta Southern Comfort -viskistä singel malt-versiota. appiukko on kova mallas viskien ystävä ja ja ajattelin ilahduttää häntä oman suosikkini "herrasmiesversiolla"
- Viskaaja
Southern Comfort ei ole viskiä, kyseessä on viskilikööri. Kaksi aivan eri asiaa.
Southern Comfort ei sisällä single malt viskiä - kirkasta alkoholia, mausteita ja sokeria sekä jotain halpaa viskiä.
AIka harva mallasviskin ystävä laitta moista tököttiä suuhunsa. Toki jos halua "ilahduttaa" appiukkoasi siihen Southern Comfort sopii hyvin.
Ja 88 on lopetettu aikoja sitten - hyvä näin, nätti pakkaus eipä muuta. - Kkkloppuimyöd
Lopetettiin nimen takia. 88 tarkoittaa Saksassa heil Hitler.
- eisentäänimen
Heh heh, ei lopetettu nimen takia - sisältö ei kelvannut maksaville asiakkaille, siinä se syy oli.
- monkeychuk
suosikkigrogiini tuli 88 cola
- Anonyymi
Viski 88 oli karmeinta litkua mitä maistanut. Piti ostaa 80-luvulla kun oli halavínta se "viski", mutta toista kertaa en halavimpaan sortunut, otin sen jälkeen ottanut toiseksi halavinta , mikä sentään on jo Whiskyä. Onneksi 88:ia ei enää saa mistään, yök!
- Anonyymi
Erään legendan mukaan jossain oli konjakkien sokkotesti. Testissä oli mukana vitsinä myös viski-88, joka voitti.
- Anonyymi
"Ketään" Oletko turkulainen vajakki?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1465335Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p1333448"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1263309Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m363203Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi432694Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.372265- 222208
Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2292046prööt prööt nyt ottaa vihervassaria pattiin!
Korvatkaa R kirjaimet L kirjaimilla ja sanokaa ääneen "Jari Kurri etsii pakoputkiautossaan jarruja".111884Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk891795