Olen varsin uusi Jaguar -04 X-type 2.0D -omistaja. 140tkm
Onko vinkkiä hyvästä huoltopaikasta Turun seudulla? Vai käytättekö kaikki paikallista piirimyyjää Metroautoa?
Keväthuoltoterveisin,
JAGUAR, huolto
3
3843
Vastaukset
- xj6
TriangleMotor, Orikedonkatu 12
- Himmi
Ihan maailman paras paikka löytyy Lahdesta, Autoduo! Vien Jaggen Helsingistä sinne huoltoon AINA. Loistavaa ja asiantuntevaa palvelua! Suosittelen, kalpenee Metroautot ja Inschapet ihan mennen tullen!
- Toinen Jaguar jo
Uudenkin Jaguarin omistajana ärsyttää eniten huollon ylimielisyys ja hitaus. Jaggessa on vähän vikoja, mutta kun pikkuvika kohtaa on palvelu hidasta. Huollossa tulisi oivaltaa että 70-90 000 Jaggen omistaja toivoo parasta ja kohteliasta palvelua.
Jaguar on erittäin hyvin tehty auto, joka on kohtuuhintainen verrattuna moneen muuhun vastaavaan, vielä kun huolto saadaan pelittämään ja myyjät oppivat myymään, niin varmasti kauppa käy.
Toivottavasti palstaa lukee joku joka pystyy hommaan vaikuttamaan, kyse ei ole suuresta rahasta, vaan asenteesta.
Aivan pienellä tehostuksella homma hoituu. Ensimmäinenen Jagge cm. 2005 huolto oli Turun Incapella ja nykyinen Turun Metro autossa. Mihin katosi palvelu tällä välillä ?
Jaggen omistajana tuntuu tylsältä odotella pientä korjausta kahta viikkoa, auto tulisi noutaa kotoa ja tuoda takaisin parissa päivässä. Pieni special palvelu ja tieto leviäisi ja kauppa kävisi.
Monimerkki huollossa, seisot odottamassa puoli tuntia korjaamossa, kukaan ei edes tervehdi sinua. Sijaisautosta ei tietoakaan, jätä auto sinne pihalle on määräys.
Soittaminen korjaamolle on monen näppäilyn takana, jos yleensä vastataan kohtuu ajassa. Auton valmistumisesta ilmoitetaan tekstiviestillä, mitään väliaikaraporttia ei saa.
Henkilökohtaiseen palveluun kuuluu soittaa puhelimella, 20 kolleille voidaan lähettää tekstiviesti, että Mazdasi on kunnossa, ota 400 rahaa mukaan ja hae auto !
Merkin arvostusta voitaisiin helposti nostaa paremmalla palvelulla ja Jaguarin kohdalla helpommin, kun vanhaa arvostusta on vielä olemassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741