Persut ne vaan NOUSEVAT !!!

Vihdoinkin on puolue, joka todella saa sympatiani.

Koskaan ennen näin ei ole ollut.



Tänne on ilmestynyt muiden puolueiden palkattuja kokopäiväsiä mollaajia kun persut vaan ne nousevat.....
10130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Niin, enpä ole melkein 30 vuotisen elämäni aikana aikaisemmin kertaakaan äänestänyt, mutta nyt aattelin piruuttani kokeilla, ettäpoli jos nuo Persut nyt sitten voittaisivat, niin pitävätkö sanansa maahanmuuttoasiassa, ulkomaisen työvoiman suhteen ja lisääntyvästä kansanäänestyksen käytöstä.

Mitään muutoksia jos ei sitten loppupeleissä näy, niin oli sitten ensimmäinen ja viimenen kerta äänestämisen suhteen.

Äänestä
  • En ole 60 vbuotisen elämäni aikana monta kertaa äänestänyt kun ei se mitään auta 90 luvulta saakka maa on tullut alas ryminällä ja politikot nostaa vain omaa palkkaa ja miljoona optioita turhille johtajille. Mutta tuleepahan jokin signaali kun äänestää persuja.

    Äänestä

Voittoprosentti ratkaistaan 17.04.2011 Voitosta ei ole epäselvyyttä, 63% iltalehden kyselyyn vastanneista piti Perussuomalaisten vaaliohjelmaa vakuutavana.

Äänestä
  • Ilman muuta mennään äänestämään Persuja. Tehdään puolueesta ylivoimaisesti suurin puolue vaalien jälkeen. Persut on ainoa puolue mikä ajattelee ja ajaa vielä suomalaisten etuja. Kaiki muut puolueet ajavat vain ulkomaalaisten ja ulkomaiden etuja. Kaikki se raha ja apu, mikä menee ulkomaille, on meiltä pois. Ei meillä näin pienellä maalla ole varaa tällaiseen verorahojen tuhlaukseen. Nykyisiltä päättäjiltä on lähtenyt järki päästä joa kauan aikaa sitten.
    Tehdään hiljainen vallanvaihto huhtikuussa, ei tarvitse sitten mennä kaduille tappelemaan niinkuin lähi-idässä ja pohjois-afrikassa. Se ei vaadi meiltä muuta kuin vähän aikaa ja vaivaa sen verran, että käymme äänestämässä.

    Äänestä

  • Ilman muuta kirjoitti:

    Ilman muuta mennään äänestämään Persuja. Tehdään puolueesta ylivoimaisesti suurin puolue vaalien jälkeen. Persut on ainoa puolue mikä ajattelee ja ajaa vielä suomalaisten etuja. Kaiki muut puolueet ajavat vain ulkomaalaisten ja ulkomaiden etuja. Kaikki se raha ja apu, mikä menee ulkomaille, on meiltä pois. Ei meillä näin pienellä maalla ole varaa tällaiseen verorahojen tuhlaukseen. Nykyisiltä päättäjiltä on lähtenyt järki päästä joa kauan aikaa sitten.
    Tehdään hiljainen vallanvaihto huhtikuussa, ei tarvitse sitten mennä kaduille tappelemaan niinkuin lähi-idässä ja pohjois-afrikassa. Se ei vaadi meiltä muuta kuin vähän aikaa ja vaivaa sen verran, että käymme äänestämässä.

    KAIKKI LIIKKELLE------ MUUTOS TULEE


    VEDÄ NUKKUVA KAVERI VAALIUURNILLE

    Äänestä

jooo niimpä mutta onkohan koko vaaleissa järkeä...

Äänestä
  • Taidan sittekin mennä äänestämään persuja, on niissä jotain erikoista kun muut niin kauheesti mollaa.

    Äänestä

PERUS SUOMALAISET ON .SUOMALAISIA...MITEN NIIN:OUTOA.SUOMALAISETKO OUTOJA ?:Suomalaiset haluaa olla suomalaisia.Mitäs OUTOA Siinä nyt on.

Äänestä

niinpä....missä lienee vika,kun persut vain nousee ? kummempi juttu.

jospa muut vain valehtelee,kuten aina ja persut esittää pelkkiä totuuksia. siinä on
pieni... suuri ero. onhan ?

jospa muut vain ahnehtii entistä enemmän itselleen,kuten aina. siinä on taas pieni...suuri ero. onhan ?

jospa eu on luotu varallisuuksien siirtoa varten vain varakkaille lisää.
siinäkin on pieni...suuri ero. onhan ?

jospa vihdoin tajuttaisiin nykymenon ja -suunnan pahat olemassa olevat virheet.
siinä olisi suuri...pieni ero. onhan ?

Äänestä
  • Me emme todellisuudessa tiedä millaisessa kusessa ollaan vaalien jälkeen? Kaikki Kivinemen aikana ja Vanhasenkin loppuajat siirretty uuden hallituksen kontolle ongelmat. Ei hyvältä näytä......

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


VOITTAJIKSI kirjoitti:

Vihdoinkin on puolue, joka todella saa sympatiani.

Koskaan ennen näin ei ole ollut.



Tänne on ilmestynyt muiden puolueiden palkattuja kokopäiväsiä mollaajia kun persut vaan ne nousevat.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu