Heips! Olisko kenelläkään tietoa, minkälaisesta nettiosoitteesta löytyisi kivoja onnitteluvärssyjä tai -runoja ylioppilaille ja muutenkin koulunsa päättäville. Kiitos etukäteen!
onnitteluvärssyjä!!
2
24926
Vastaukset
- kirjekyyhky
Kelpaisiko tämä monen monesta lähteestä yhdistely tekstiksi lukion läpipäässeelle:
Lukiossa juhlittu on ylioppilaita,
tienpäälle lähetty juuri oppineita.
Niin nuoret lähtevät ja
rinnassa on kevät.
Aika on riemun ja aika on laulun;
hienoista hetkistä vois kuvata taulun.
Juhla on juhlaa, kun aurinko paistaa
ja XXX ruusuntuoksuja haistaa.
Pian arki alkaa ja juhla on loppu;
aikuisen rooliin on XXXlla hoppu.
Saa tavaroitaan uuteen paikkaan
kärrätä ja itsenäisesti pärjätä.
Kännykkä taskussa kiirettä kohti,
vaan harvapa huomista lapsena pohti.
Voi, jos sen tietäisi; kolhuja sietäisi
tiellä elämän ehkä enemmän.
Vanhemmat katsovat riemua XXXn,
muistelevat lapsuutta omien ja nuoren/nuorten.
Kuin Suomi-filmissä, kyyneleet on silmissä,
on hetki haikea, huominen on vaikea;
silti Eteenpäin; Rohkeasti näin!
Onnea ylioppilaalle toivottaen: XxXx - Nanna
Osoitteesta www.Huiskula.fi löytyy kukkien ystävä otsikon alta löytyy paikka jossa kysytään "puuttuuko värssy saat sen täältä" kun klikkaa "täältä" sanaa saa esille erillaisiin tilanteisiin sopivia värssyjä mm. onnittelu värssyjä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 67990
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies123982Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k507858Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768