Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Keno - mikä muuttui

Jos ihmettelet ettei sen jälkeen ole tullut
sellaisia 8-9 numeron keskittymiä minkään kymppilukujen väliin,
kun silloin kerran (0-10), jolloin Veikkaus oli helisemässä näiden
voittojen kanssa. Älä ihmettele - ei tule. Pallot ovat
tulleet sen jälkeen niin tasaisesti 1-70 väliin.
Ihanko vain sattumaa.... en usko. Jos pelaat niin pelaat,
jos et voita niin et voita, jos huijaat etkä jää kiinni niin et jää
- kun kukaan ei valvo... edes viralliset valvojat :)
398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olemmeko me suomalaiset niin saamattomia, että tällaiseen ei puututa, mikäli on vähänkin epäilyjä huijaamisesta. Vanhemmalla poruukallahan ei ole edes useinkaan tietokonetta ja nettiä, mistä saisivat tietää tällaisista epäilyistä, mikäli suusta suuhun-tieto ei kulje. Nuo voitothan loppuilvat kuin seinään - sen jälkeen kun kerran oli tullut muistaakseni peräti 7 kappaletta 10-tasoa oikein. Sen jälkeen loppuivat myös voitonjakojen julkistamiset. Ja kansa on tyytyväinen? Mitään ei tapahdu.

Minäkin olen lopettanut melkein kokonaan pelaamisen mutta pirukseltaan teen ne samat 10-tasot, joihin siihen mennessä (eli ennen kuin niitä tein) oli tullut erittäin usein mutta ei kertaakaan sen jälkeen. Teen niin kauan kuin jossain vaiheessa näitä asioita aletaan tutkia ja tutkitaan myös se, onko olemassa joitain ohjelmia, joilla nämä rivit eliminoidaan päivittäin. Olen tehnyt näitä jo useita vuosia eli epäilyjä on. Miksi ne muuten kokonaan loppuisivat. Minulla on kaikki dokumentit tallessa, joista näkee, että ne tosiaankin tulivat siihen asti todellakin usein. Olen kopioinut aikoinani kaikki arvotut rivit, mikä oli siihen asti helppoa. Nythän niitä ei voi enää samalla lailla ottaa ja tulostaa - pitää tehdä itse ja totisesti teen.

Äänestä
  • Hyvä sinä kunnon suomalainen! Kun olet saanut analysoitua kaikki arvotut rivit, ota heti yhteys oikeuskansleriin.

    Äänestä

Varmaasti on. 100 % Jatkuvasti on tunne että filteri suodata, liian oikeat ulos ja laita seuraava rivi tulokseksessi. Ihmellinen miten ihmiseet tykkäävät tulla huijatuksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rehdisti vierestä? kirjoitti:

Jos ihmettelet ettei sen jälkeen ole tullut
sellaisia 8-9 numeron keskittymiä minkään kymppilukujen väliin,
kun silloin kerran (0-10), jolloin Veikkaus oli helisemässä näiden
voittojen kanssa. Älä ihmettele - ei tule. Pallot ovat
tulleet sen jälkeen niin tasaisesti 1-70 väliin.
Ihanko vain sattumaa.... en usko. Jos pelaat niin pelaat,
jos et voita niin et voita, jos huijaat etkä jää kiinni niin et jää
- kun kukaan ei valvo... edes viralliset valvojat :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu