Mitä suurta tuon tittelinomaaja on tehnyt kuin ajanut partansa?
Käsittääkseni tuo karvapelleily on jo kerran keksitty ja huonoksi havaittu.
Julkkikseksi pitää päästä ja konstit on monet.
Käsittääkseni tuo karvapelleily on jo kerran keksitty ja huonoksi havaittu.
Julkkikseksi pitää päästä ja konstit on monet.
Vastaukset 5
Vanhimmat
No jospa sä lukisit muutakin kun paikallislehtee niin ehkä tietäsit että toi karvapelle on ollut julkkis jo monta vuotta....karvoilla tai ilman....
Jonkinlainen lausuntoautomaatti se on.Siltä kysytään mielipidettä joka asiaan.
On kai miespuolinen vastine sille MTV3:n aamulähetyksen kaikkienalojen asiantuntija Snellmanille.
Tuon tason julkkiksia on maa täynnä,ei jaksa kiinostaa.
Edellisen kirjoittaja ei taida lukea muuta kuin seiskaa.
Kannattaisi kuitenkin lukea niitä paikallislehtiä.Ilmainen vinkki.
No ei se ainakaan laulaa osaa, se on vissi ja varma. Mutta sinänsä ihan jees tyyppi.
Jouni Kalervo Hynynen (s. 15. helmikuuta 1970 Lappeenranta) on lappeenrantalainen muusikko. Hän on tullut tunnetuksi myös kirjailijana ja juontajana.
Jouni Hynynen on lappeenrantalaislähtöisen Kotiteollisuus-yhtyeen keulahahmo ja perustajajäsen. Hän toimii paitsi yhtyeen laulajana, kitaristina ja sanoittajana, myös säveltäjänä ja sovittajana yhdessä muun yhtyeen ja joskus myös tuottaja Mikko Karmilan kanssa. Vuosina 1995–2000 hän vaikutti myös Pronssinen Pokaali -yhtyeen kitaristina.
Hynynen on toiminut pakinoitsijana muun muassa Etelä-Saimaa-, Kouvolan Sanomat- ja Kymen Sanomat -lehtien Seepra-viikkoliitteessä, Keskisuomalaisessa ja Ilosaarirockin Internet-sivuilla. Hänet tunnetaan ronskista huumorintajustaan niin pakinoissaan kuin joskus haastatteluissaankin.
Jouni Hynynen ja Jone Nikula juonsivat Sub:n Äijät-ohjelmaa. Ohjelmaa tehtiin kaksi tuotantokautta.
Kirjailija Hynysestä tuli, kun Like Kustannus Oy julkaisi elokuussa 2007 teoksen Rakkaudella, Hynynen, joka koostuu Hynysen kirjoittamista kolumneista. Kirja on myynyt hyvin, ja siitä on menossa jo yhdeksäs painos.
Syksyllä 2009 Jouni Hynynen julkaisi kaksi kirjaa. Ukonhauta kertoo levyn syntyprosessista. Se sisältää niin päiväkirjoja kuin muitakin merkintöjä sekä Mikko Karmilan valokuvia. Elokuussa 2009 ilmestyi runokokoelma Mies katoaa, joka on Hynysen toinen kaunokirjallinen teos.
Varusmiespalveluksen Hynynen suoritti pioneerijoukoissa, ja hänen sotilasarvonsa on reservin kersantti. Hynynen asuu Lappeenrannassa vaimonsa ja vuonna 2004 syntyneen tyttärensä kanssa.
Kitarat
* Les Paul Studio
* Les Paul Standard
* Les Paul Voodoo
* Arto Piiraisen custom-kitara Heavymachinery (malli muistuttaa Gibson Exploreria)
* Sävellyskitarana akustinen Takamine
Vahvistimet
* Mesa Boogie Dual Rectifier
* Peavey 5150
* Music Man 100 W bassonuppi
Kaiuttimet
* Mesa Boogie Rectifier Standard 4x12"
* ALT 4x12"
* Music Man 15"
Pedaalit
* Shin-ei (Finnvoxin huoltomiehen valmistama pedaali, joka ei ole myynnissä. Tätä on käytetty jokaisella levyllä)
* Big Muff
Kirjat
* Hynynen, Jouni: Rakkaudella, Hynynen. Teksti pohjautuu aiemmin eri lehdissä ja internet-sivuilla julkaistuihin kirjoituksiin. Helsinki: Like, 2007. ISBN 978-952-471-990-2.
* Hynynen, Jouni - Karmila, Mikko: Ukonhauta. Helsinki: Like, 2009. ISBN 978-952-01-0354-5.
* Hynynen, Jouni: Mies katoaa. Helsinki: Like, 2009. ISBN 978-952-01-0347-7.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Jouni_Hynynen
Näköjään tuon Nikulan kavereita.Siinä on kanssa äijä,nelikymppinen ukko kulkee ketjut perseen päällä luullen olevansa parikymppinen.Potkii jotain bussia kännipäissään,kai sitten kuvittelee olevansa teini.
On meillä "julkkikset".