Ovat mielestäni esimerkki epäloogisuudesta ja monimutkaisuudesta.
Jos esim haluaa tarkistaa lottorivin, ei se olekaan niin yksinkertaista.
Sen lisäksi kupongilla VÄKISIN oleva jokeri täytyy etsiä eri sivulta.
Veikkauksen nettisivut
8
611
Vastaukset 8
- totta turiset
Joo, sen jälkeen kun Veikkaus uudisti sivustonsa, on asioiden löytyminen todellakin vaikeutunut ja pelkästään pelin pelaaminen monen mutkan takana, jos haluaa pelkästään koneen arpovan numerot...liian monimutkaiseksi on mennyt.
- Saa..tana
Veikkauksen sivut ovat hyvä esimerkki huonosta - aneemisen paskat jos suoraan sanotaan.
Sivuille on tungettu mitä ihmeellisempää tauhkaa - kun nykyisetkään toiminnot eivät tahdo toimia. Välillä pelkää loggaaminen kestää 10min - ei voi olla tätä päivää.
Vika ei ole selaimessa tai yhteydessä - muut sivut pelittävät hyvin.
Veikkaus on surkea - eikä tunnu edes itse tajuavan missä mennään. Jos palvelu tahmaa ei kukaan jaksa sitä kauaan katella - muitakin paikkoja rahan hävittämiseen löytyy. Toinen huononnus uudistetuilla sivustoilla on etusivun POTIT- linkin poistaminen.
Nyt pelaajien täytyy kaivaa esim. Loton päävoittoa surffaamalla kolme kertaa???
Luulisi, että pelin voittosumman määrän kertominen pelaajille olisi ratkaiseva tieto sille haluaako pelaaja pelata kyseistä peliä vai ei.huonontaminen vaan jatkuu: nyt on tullut Keno tuloksiin siihen pvmäärän jälkeen vielä kellon aika.Nyt ihan muutaman pvn kuluesa. en ole aikasemmin sitä siinä nähnyt? vaikeuttaa tulosten kopiointia itelle kun esim exelissä se sotkee seuraavan ruudun.menee tulostinpaperia enempi ku teksti harvemmasa. tommosta pientä jäynää keksivät että ois tulosten tallentaminen vähän vaikeampaa omaan tulos arkistoon tai omalle arvontarobotille. "kiusa se on pieniki kiusa, varsinki jos se pelaajia höynäyttää": sanonta Viekkaus ooyyltä!
- Anonyymi
Heittäkää Veikkauksen kirpputori Kankkulan kavioon ja tekijät kiertoon , olette typeryyden h uippuja
- Ex-käyttäjä.
Kun vielä pelasin Veikkauksella.
Koko Jokeri-Klubi -paska sotki sivustot. Niin graaffista karkkia ,ettei edes toimi.
> Lapsiin vetoava mainonta on ollut käytetettävyyttä tärkeämpää uusia sivuja tehdessä.
Nyt myös YouTube - on saanut osakseen Veikkauksen mainosta. "Porukat" niminen käyttäjänimi massapostittaa sivuilleen uusia, tyhmiä videoita.
Ei edes ole vaivautunut kertomaan, mistä on kyse vaikka YouTubessa kyseinen profiilin etusivu olisi toivottavaa.
Tuon profiilin annoin juuri YT:n ylläpidon tutkittavaksi, koska Internet-bannerimainokset olivat harjaanjohtavia, eivätkä tarjonneet sisältöä, jota bannereissa mainostettiin.
Jokeri-numeroidenkin katsominen on nyt tuskaa. Pitäisi olla helppoa, koska nykyisellään ne tulee katsottua vain Netistä -ei televisiosta.
Kiitos tuon typerän maskotin, joka imitoi masbutrointa 2. lähetyksessään.
Ainiin, vaihdoin pelipalvelimen PAF:iin, koska sen sivut toimivat. Ja sieltä löytää asiat helpommin, ilman laggausta tai pelleilyä.
Tässä vähän aikaa sitten pelasin RAY-Pajatsoa. Kone kaatui,ennenkun pääsin pelaamaan (!!) Näköjään ovat ottaneet "suoran linjan" otteen peliin.
Rahat julistetaan jo hävityn ennen pelaamista. - hiaou---
yritin joskus nopeasti vilkaista loton oikeaa riviä, katsoin tektsti-tvstä
- n,mn
Kirjautukaa aamulla kuuden jälkeen silloin ei ole ruuhkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51871
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍92828Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust15706Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,2664Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.1564- 56541
Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it184539- 70533
- 61523
Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista24496