Veikkauksen nettisivut

herraosturt

Ovat mielestäni esimerkki epäloogisuudesta ja monimutkaisuudesta.
Jos esim haluaa tarkistaa lottorivin, ei se olekaan niin yksinkertaista.
Sen lisäksi kupongilla VÄKISIN oleva jokeri täytyy etsiä eri sivulta.

8

573

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • totta turiset

      Joo, sen jälkeen kun Veikkaus uudisti sivustonsa, on asioiden löytyminen todellakin vaikeutunut ja pelkästään pelin pelaaminen monen mutkan takana, jos haluaa pelkästään koneen arpovan numerot...liian monimutkaiseksi on mennyt.

    • Saa..tana

      Veikkauksen sivut ovat hyvä esimerkki huonosta - aneemisen paskat jos suoraan sanotaan.
      Sivuille on tungettu mitä ihmeellisempää tauhkaa - kun nykyisetkään toiminnot eivät tahdo toimia. Välillä pelkää loggaaminen kestää 10min - ei voi olla tätä päivää.
      Vika ei ole selaimessa tai yhteydessä - muut sivut pelittävät hyvin.

      Veikkaus on surkea - eikä tunnu edes itse tajuavan missä mennään. Jos palvelu tahmaa ei kukaan jaksa sitä kauaan katella - muitakin paikkoja rahan hävittämiseen löytyy.

    • Toinen huononnus uudistetuilla sivustoilla on etusivun POTIT- linkin poistaminen.
      Nyt pelaajien täytyy kaivaa esim. Loton päävoittoa surffaamalla kolme kertaa???

      Luulisi, että pelin voittosumman määrän kertominen pelaajille olisi ratkaiseva tieto sille haluaako pelaaja pelata kyseistä peliä vai ei.

    • huonontaminen vaan jatkuu: nyt on tullut Keno tuloksiin siihen pvmäärän jälkeen vielä kellon aika.Nyt ihan muutaman pvn kuluesa. en ole aikasemmin sitä siinä nähnyt? vaikeuttaa tulosten kopiointia itelle kun esim exelissä se sotkee seuraavan ruudun.menee tulostinpaperia enempi ku teksti harvemmasa. tommosta pientä jäynää keksivät että ois tulosten tallentaminen vähän vaikeampaa omaan tulos arkistoon tai omalle arvontarobotille. "kiusa se on pieniki kiusa, varsinki jos se pelaajia höynäyttää": sanonta Viekkaus ooyyltä!

      • Anonyymi

        Heittäkää Veikkauksen kirpputori Kankkulan kavioon ja tekijät kiertoon , olette typeryyden h uippuja


    • Ex-käyttäjä.

      Kun vielä pelasin Veikkauksella.

      Koko Jokeri-Klubi -paska sotki sivustot. Niin graaffista karkkia ,ettei edes toimi.

      > Lapsiin vetoava mainonta on ollut käytetettävyyttä tärkeämpää uusia sivuja tehdessä.

      Nyt myös YouTube - on saanut osakseen Veikkauksen mainosta. "Porukat" niminen käyttäjänimi massapostittaa sivuilleen uusia, tyhmiä videoita.

      Ei edes ole vaivautunut kertomaan, mistä on kyse vaikka YouTubessa kyseinen profiilin etusivu olisi toivottavaa.

      Tuon profiilin annoin juuri YT:n ylläpidon tutkittavaksi, koska Internet-bannerimainokset olivat harjaanjohtavia, eivätkä tarjonneet sisältöä, jota bannereissa mainostettiin.


      Jokeri-numeroidenkin katsominen on nyt tuskaa. Pitäisi olla helppoa, koska nykyisellään ne tulee katsottua vain Netistä -ei televisiosta.

      Kiitos tuon typerän maskotin, joka imitoi masbutrointa 2. lähetyksessään.

      Ainiin, vaihdoin pelipalvelimen PAF:iin, koska sen sivut toimivat. Ja sieltä löytää asiat helpommin, ilman laggausta tai pelleilyä.


      Tässä vähän aikaa sitten pelasin RAY-Pajatsoa. Kone kaatui,ennenkun pääsin pelaamaan (!!) Näköjään ovat ottaneet "suoran linjan" otteen peliin.

      Rahat julistetaan jo hävityn ennen pelaamista.

    • hiaou---

      yritin joskus nopeasti vilkaista loton oikeaa riviä, katsoin tektsti-tvstä

    • n,mn

      Kirjautukaa aamulla kuuden jälkeen silloin ei ole ruuhkaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      187
      5085
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      25
      4472
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3137
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      259
      3039
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      145
      2941
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2541
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1939
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      56
      1873
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      77
      1824
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1787
    Aihe