Veikkauksen nettisivut

herraosturt

Ovat mielestäni esimerkki epäloogisuudesta ja monimutkaisuudesta.
Jos esim haluaa tarkistaa lottorivin, ei se olekaan niin yksinkertaista.
Sen lisäksi kupongilla VÄKISIN oleva jokeri täytyy etsiä eri sivulta.

8

490

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • totta turiset

      Joo, sen jälkeen kun Veikkaus uudisti sivustonsa, on asioiden löytyminen todellakin vaikeutunut ja pelkästään pelin pelaaminen monen mutkan takana, jos haluaa pelkästään koneen arpovan numerot...liian monimutkaiseksi on mennyt.

    • Saa..tana

      Veikkauksen sivut ovat hyvä esimerkki huonosta - aneemisen paskat jos suoraan sanotaan.
      Sivuille on tungettu mitä ihmeellisempää tauhkaa - kun nykyisetkään toiminnot eivät tahdo toimia. Välillä pelkää loggaaminen kestää 10min - ei voi olla tätä päivää.
      Vika ei ole selaimessa tai yhteydessä - muut sivut pelittävät hyvin.

      Veikkaus on surkea - eikä tunnu edes itse tajuavan missä mennään. Jos palvelu tahmaa ei kukaan jaksa sitä kauaan katella - muitakin paikkoja rahan hävittämiseen löytyy.

    • Toinen huononnus uudistetuilla sivustoilla on etusivun POTIT- linkin poistaminen.
      Nyt pelaajien täytyy kaivaa esim. Loton päävoittoa surffaamalla kolme kertaa???

      Luulisi, että pelin voittosumman määrän kertominen pelaajille olisi ratkaiseva tieto sille haluaako pelaaja pelata kyseistä peliä vai ei.

    • huonontaminen vaan jatkuu: nyt on tullut Keno tuloksiin siihen pvmäärän jälkeen vielä kellon aika.Nyt ihan muutaman pvn kuluesa. en ole aikasemmin sitä siinä nähnyt? vaikeuttaa tulosten kopiointia itelle kun esim exelissä se sotkee seuraavan ruudun.menee tulostinpaperia enempi ku teksti harvemmasa. tommosta pientä jäynää keksivät että ois tulosten tallentaminen vähän vaikeampaa omaan tulos arkistoon tai omalle arvontarobotille. "kiusa se on pieniki kiusa, varsinki jos se pelaajia höynäyttää": sanonta Viekkaus ooyyltä!

      • Anonyymi

        Heittäkää Veikkauksen kirpputori Kankkulan kavioon ja tekijät kiertoon , olette typeryyden h uippuja


    • Ex-käyttäjä.

      Kun vielä pelasin Veikkauksella.

      Koko Jokeri-Klubi -paska sotki sivustot. Niin graaffista karkkia ,ettei edes toimi.

      > Lapsiin vetoava mainonta on ollut käytetettävyyttä tärkeämpää uusia sivuja tehdessä.

      Nyt myös YouTube - on saanut osakseen Veikkauksen mainosta. "Porukat" niminen käyttäjänimi massapostittaa sivuilleen uusia, tyhmiä videoita.

      Ei edes ole vaivautunut kertomaan, mistä on kyse vaikka YouTubessa kyseinen profiilin etusivu olisi toivottavaa.

      Tuon profiilin annoin juuri YT:n ylläpidon tutkittavaksi, koska Internet-bannerimainokset olivat harjaanjohtavia, eivätkä tarjonneet sisältöä, jota bannereissa mainostettiin.


      Jokeri-numeroidenkin katsominen on nyt tuskaa. Pitäisi olla helppoa, koska nykyisellään ne tulee katsottua vain Netistä -ei televisiosta.

      Kiitos tuon typerän maskotin, joka imitoi masbutrointa 2. lähetyksessään.

      Ainiin, vaihdoin pelipalvelimen PAF:iin, koska sen sivut toimivat. Ja sieltä löytää asiat helpommin, ilman laggausta tai pelleilyä.


      Tässä vähän aikaa sitten pelasin RAY-Pajatsoa. Kone kaatui,ennenkun pääsin pelaamaan (!!) Näköjään ovat ottaneet "suoran linjan" otteen peliin.

      Rahat julistetaan jo hävityn ennen pelaamista.

    • hiaou---

      yritin joskus nopeasti vilkaista loton oikeaa riviä, katsoin tektsti-tvstä

    • n,mn

      Kirjautukaa aamulla kuuden jälkeen silloin ei ole ruuhkaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      42
      3394
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      1984
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1729
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1527
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1508
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      9
      1391
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1377
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1227
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1125
    10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

      Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
      Ikävä
      22
      1102
    Aihe