Tämä palsta on tarkoitettu otsikkonsa mukaisesti lestadiolaisuudesta keskustelemiseen, ei ateistien harjoittamaa kristinuskon vastaista propagandaa varten. Lähinnä yksi ateisti on häiriköinyt täällä jo luvattoman pitkään erilaisilla nimimerkeillä.
Kuinka kauan ateistihäirikkö saa toimia täällä
Toimitus hoi
668
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tarkoitatko valokuvaajaa? Hän puheenvuoroistaan päätellen ei ole ateisti koska hän selvästikin uskoo Jeesuksen ja Jumalan olemassaoloon. Ateismi on vain ja yksinomaan jumalauskon puutetta. Ateismi näkyy olevan sinulle kaamea peikko koska haluat käyttää sitä haukkumasanana. Olet kuitenkin väärässä. Ateismi- ja ateisti-sanoilla on tarkoin rajatut merkityksensä.
No mitä sillä on väliä mite merkitys on oikeen .
Minä olisin kovin mielissään jos hän lähtis .
olkoon nimi , sitten mikä tahnsa .
Ateisteja ovat esimerkiksi teoillaan Jumalan ja Jeesuksen Lakia rikkovat. Kristinusko yli 3500 lahkoineen on rikollinen ateistijärjestö.
VAI VÄITÄTKÖ SINÄKIN ETTÄ JUMALAN JA JEESUS ON ESIMERKIKSI OMIEN USKOVAISTEN, PIKKU LAPSIENKIN TAPPAMISEN NOITAROVIOILLA MÄÄRÄNNYT???
Kyllä se Jumalan ja Jeesuksen Lain lainrikkojat ovat enemmän ateisteja kuin Heidän antamaa Lakia puolustavat!!
tässä ateistien herra epäjumalan käsky:
Luder/Lutherin kirje 1.8.1521
"Ole syntinen ja tee syntiä rohkeasti, mutta usko vielä rohkeammin. Synti ei erota meitä Hänestä, vaikka sortuisimme haureuteen tai murhaan tuhansia ja tuhansia kertoja päivässä."
Ateistien herra, herra Lutheri asetti itse itsensä epäjumalaksi ja puhdisti pois Jumalan ja Jeesuksen Lain ja opetukset!!!
herra Luder/Lutherin katekismus; epäjumalan ensimmäinen käsky:
"Minä olen Herra, sinun Jumalasi. Sinulla ei saa olla muita jumalia."
HUOMAA, tuossa herra Luther tekee itse itsestään herra (epä)jumalan.
"Minä olen Herra," = herra Luther jota pitää jumaloida
"sinun Jumalasi" = sinulle itse itsensä herra epäjumalaksi nimitys!!!!
"Sinulla ei saa olla muita jumalia" = siis herra epäjumalan käskystä et saa palvella Jumalaa ja Jeesusta!
Vieläkö sinä olet sitä mieltä, että rikollisen kristinuskon tekemät ja teettämät murhat ovat JUMALAN TAI JEESUKSEN TAHDON TEKOJA?
TAI JOKO OLLAAT SAMAAN MIELTÄ SIITÄ, ETTÄ ESIM. NÄMÄKIN TEOT JOITA SINÄKIN ILMEISESTI OLET KIRKOLLISVEROJA MAKSAMALLA RAHOITTANUT OVAT herra epäjumalaa jumaloivien suorittamaa JUMALAN JA JEESUKSEN SEKÄ PYHÄN HENGEN PILKKAAMISTA HEIDÄN NIMISSÄ SUORITETTUINA RIKOKSINA???
http://fi.wikipedia.org/wiki/Noitavainot
Lynkkausjoukot ovat polttaneet elävältä tuhansia ihmisiä Tansaniassa, Keniassa ja Zimbabwessa 1990-luvulla. Noitavainot ovat jatkuneet myös vuosituhannen vaihteen jälkeen. Länsi-Keniassa väkijoukot polttivat 11 noidiksi epäiltyä miestä ja naista toukokuussa 2008. [16] Nigeriassa noin 5000 lasta on hylätty kymmenessä vuodessa vanhempien karkottaessa heidät noitina. Lapsia on syytetty avioeroista, sairauksista, onnettomuuksista tai työn menetyksestä.[17] Afrikan noitavainojen syyt ovat usein myös poliittiset, sillä vaikutusvaltaiset noidat ja noitatohtorit ovat yleensä uudistusten jarruina. Pastorit saavat myös lisämainetta paljastaessaan uusia "noitia."
http://www.huffingtonpost.com/huff-wires/20091018/af-nigeria-child-witches/
ATEISTIT TOIMIVAT KIRKOISSA, ESIM:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Saaren_kartano_(Jämsä)
Saaren kartano sijaitsee Jämsässä ja oli vuonna 1918 punaisten vankien säilytyspaikka ja yksi joukkomurhan tapahtumapaikoista, kartanon isännän ollessa pahamaineinen Hjalmar Saari eli Saaren Jallu. Hänen veljensä puolestaan oli Frithiof Saari.
Ennen sisällissotaa Hjalmar Saari toimi vankivyörärinä, ja kartanoa käytettiin vankien väliaikaisena säilytyspaikkana. Sisällissodassa kartanossa säilytettiin punavankeja, joista ainakin 68 surmattiin Saaren riihessä tai Jämsän kirkkomaan kellotapulissa.
herra Saari on haudattuna kirkon hautausmaahan mutta suuri osa uskovaisista uhreista makaa työväentalojen takapihoilla todistamassa sinullekkin herra epäjumalasi saatanallsuutta!
Saari noudatti herransa käskyä ja niitä tekoja sinä et näe saatanallisuuden ateistisuutena:
Luder/Lutherin kirje 1.8.1521
"Ole syntinen ja tee syntiä rohkeasti, mutta usko vielä rohkeammin. Synti ei erota meitä Hänestä, vaikka sortuisimme haureuteen tai murhaan tuhansia ja tuhansia kertoja päivässä."
Olet atewistipiru, ja saatanallinen valehtelija, miksi valehtelet olevasi muuta?
Olet Jeesuksen ristin vihollinen, Jeesuksen veren maahantallaaja, pahempaa saa hakea arabimaailmasta.
Älä mene kottiis! Pirulainen puhuu totta 1918 tapahtumasta Jämsässä. Työläisten verellä tahrivat kellotapulin joka pitäisi olla sivistyneiden, Jumalan kuuliaisten ja parempi osaisten pyhä paikka. Mitähän arvelette, kumpaiset ne sitten taivaaseen astuivat ja kumpaiset sinne helvettiin. Minä tiedän, mutta en kerro.
Näihin muihin lynkkauksiin en ota kantaa. Neekerpoikia ja tyttöjä on uskonkin kautta runneltu maailmassa paljon. Se Jumalan sanan levittäminen on joskus raakáakin hommaa.
Lähetystyöntekijöille kerätään kirkonkin taholta varoja, mutta taitavat vain mennä lähetystyöntekijöiden rehvakkaaseen elämään suurin osa. Rippeet paikallisten "pakanoiden" kymiin ja papereihin. Mutta saarnaaminen on heillekkin ilmaista.