vei huomion vaalitentissä eilen,kuten odottaa sopi - muut olivat lähinnä statisteja.
Puna-Arhinmäki yritti kovasti tunkea itseään väliin,Paavo varmaan yritti näyttää että hän on vakavasti otettava kaveri - häntä vaan ei oteta vakavasti.
Soini oli fiksu kun ei ryhtynyt huutelemaan väliin kuten Paavo,sillä se olisi ollut naurettavaa häneltä.
Puna-Arhinmäki yritti kovasti tunkea itseään väliin,Paavo varmaan yritti näyttää että hän on vakavasti otettava kaveri - häntä vaan ei oteta vakavasti.
Soini oli fiksu kun ei ryhtynyt huutelemaan väliin kuten Paavo,sillä se olisi ollut naurettavaa häneltä.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Eikö Soini välillä huudellut, ainakin minä ihmettelin, että kuka siellä oikein ulvoo? Arhinmäki tosin selvisi oikein hienosti, fiksu mies ja oikein hyväkuntoinenkin vielä, kyllä hän jaksaisi lapiotakin heiluttaa töikseen, mikä ei ollenkaan enää sopisi Soinin herkälle hipiälle. Sitä paitsi Arhinmäki ja Katainen löysivät aivan saman sävelen, kun Katainen ilmoitti kannattavansa kaikkia Arhinmäen ehdotuksia. Sellaista on vastuullinen poliittinen keskustelu, jos oikeasta asiasta puhutaan. Ja nämä nykyiset talousasiat ovat vaikeita, siksi olisikin hyvä, jos ehdokkailla on realistiset näkemykset tilanteesta ja ongelmien luonteesta.
Soini taas luottaa siihen, että hänen kannattajilleen riittää vain epämääräiset selitykset ja puheet tuppuraisista ja meloonien lippiksistä. Aika yksinkertainen mies on, mutta kyllä hän vielä yksinkertaisemmiksi kuvittelee tavallisia äänestäjiä.
Kuule punaperse,puna-Paavo on huvittava kun hän mielestään on sanonut jotain tosi jämerää,niin hän katselee aina ympärilleen ikäänkuin tukea hakien - että enkös sanonutkin tosi kovasti.
Onko Puna-Paavo homo - ei tunnu naisia hänellä olevan.
No tietysti harva nainen haluaa punikkia mies kaveriksi ja tietysti tuo Paavon hölmön junttimainen olemus ei hirveästi naisia houkuta - ei ole ulkonäköä Paavolla.
Olihan se hirveää jaaritusta ja selitystä näiltä kolmelta "vanhalta" - naurettavin ehkä kuitenkin oli Wallin,joka ei sitten millään meinannut saada sanottua ydinvoima kantaansa.
Soini sen sijaan kannatti rohkeasti ydinvoimaa ja halveksi aivan avoimesti tuulimyllyjä eli tuulienergiaa. Onkohan miehessä sitten ryhtiä kantaa poliittinen vastuu, kun tulee ongelmia jo näiden nykyistenkin ydinvoimaloiden kanssa. Japanissahan on ihan hyvä esimerkki juuri menossa.
Soini sanoi kantansa suoraan,ei kierrellyt eikä kaarrellut kuten eräät.Siitä kansa pitää,mutta et taida olla kovin suomalainen kun et tätä ymmärrä.
Seuraava asetelma on tärkeintä.
Persujen päävastustaja on Kataisen kokoomus, ei Rkp tai Viherät.
Minkä tilanteen haluatte nähdä jatkuvan vaalien 2011 jälkeen.
no, tietenkin sen, että KATAINEN JA ulkomailta tullut STUBB ovat
ARKADIANMÄEN RIVIKANSANEDUSTAJIA (jos pääsevät)
EIVÄT HALLITUKSESSA
ISTUVAT SIELLÄ KUIN Esko Aho tultuaan Amerikasta tyhjän panttina.
Kuvitelkaa mielessänne miten leuhka pappapetalare Stubb
istuu yhdessä Kataisen kanssa päät nojallaan ylioppilas Arhinmäen kanssa
valmistellen Soinin hallitukselle
kommunistisväritteistä välikysymystä:
miksi työtätekevien ... allekirjoitus Arhinmäki, .... Stubb, Katainen .... herrsväki
NENÄÄNYRPISTÄVÄT RÖYHKEÄT YLIMIELISET MAMUTTAJA STUBB JA KATAINEN RIVIKANSANEDUSTIKSI ARKADIANMÄELLE NELJÄKSI VUODEKSI ON PERSUJEN TAVOITE JA UNELMA.