STOP VALVONTAKAMERAHYSTERIALLE
STOP MIELETTÖMILLE YLINOPEUSSAKOILLE
STOP JÄRJETTÖMILLE SATELLIITTITIEMAKSUILLE
STOP TIEVERKOSTON HUONONTAMISELLE
STOP POLTTOAINEMONOPOLEILLE
MIETI KENELLE ÄÄNESI ANNAT ?
PS PAKKOVEROJA VASTAAN !!!
3
238
Vastaukset 3
- raha ratkaisee
Yleensä vasta valitun mieli muuttuu vaalien jälkeen muutamassa kuukaudessa kun hänelle vanhat virkamiehet hieman "selventävät" asioita. On nähty niin monesti.
- JuQso
Valvontakamerat ovat budjetoitu valtion budjettiin. Miksi poistelemaan kalliita laitteita? Lisäksi ihmiset hiljentävät kameroiden kohdalla ja tarkoitus on kehittää myös keskinopeusvalvontaa.
Ylinopeussakot ovat kohtuulliset.
Tiemaksuja vastaan olen minäkin.
Tieverkostoa kunnostetaan niillä rahoilla, jotka saadan ylinopeussakoista ja kameratolpista. Millähän rahalla näitä kunnostetaan? Lisää velkaa kenties?
Kilpailu on aina tervetulluta! - Perseestä
Ylinopeussakot perustuvat henkilön varallisuuteen. On oikein, että miljonäärille kirjoitetaan kymmenien tuhansien eurojen sakko samasta josta opiskelija saa satasen sakon. Koska raha on ihmisille tärkeä niin sakon tarkoituksena on rahan menettämisen avulla saada ihminen ajattelemaan tekoansa.
Opiskelijalle satasen sakko on melkein konkurssi kun miljönääri käyttää satasia vessapaperina. Tätäkö haluat? Rikkaat saa mällätä ja köyhät kärsiä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1421660- 1541134
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät70980Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi345977- 68753
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56743- 69701
- 38654
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7621Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33591