...pääsevät naimisiin.
Vain kauniit naiset...
Onnellinen nainen.
20598
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kyllä. Ja mitä nuorempina, sen kauniimpia. Pitää olla laiha ja nätti niin nuorenakin saa varmat häät!
Baarit ja facebookit on yksinäisille ihmisille.
Samoin kummatkin on tekosyy yksinäisyydelle mukaanlukien singlet.
Ja yksinäinen luokitellaan myös usein -> rumaksi ihmiseksi.
FB on rumille ihmisille. Kukapa avioitunut siellä mellastaisi.
katos vaan hihih :D Tavalliset "yöelämän baarittelijatytöt" eivät olekaan ylpeytensä takia "vaivautuneet" tähän ketjuun sanomaan mitään.
Se on vaikeaa myöntää tavallisuuttaan vai mitä "keijukaiset" hih ii
Hih hii!
Persoonalliset naiset vaimoiksi otetaan, kauniit joutuvat kulmille.
kyllä jokaiselle on jokin ja ottaja.
Rumia ei olekkaan on vaan vähemmän kauniita.
Monesti menee näin, mitä kauniimpi sen tyhmempi.
Mitä isommat tissit niillä pitäisi pästä eteenpäin,tyhmä! Janiillä pitäisi saada sitten kenet haluaa,joo sänkyyn varmaan mutaei kitenkaan alttarille asti,näin monesti.
Sänkyyn lähtijöitä löytyy,mutta ei elämän kumppaniksi. Vaditaan muutakin kuin hyvä ulkomuoto!
Kauneus tulee teettämällä. Yksinkertaista.
"kaunis" nainen on tehty, kauneushoitola, meikit kaikki jne.
Tässä todiste:
http://is11.snstatic.fi/kuvat/BB-yllätys viisi häätöäänestykseen/img-1288345871950.jpg
http://static.iltalehti.fi/bigbrother/bb_ksenia_juttu_2409JID_bb.jpg
Ne vähemmän kauniit eivät vaan jaksa panostaa kuten kuvissa esiintynyt Ksenyah. Ulkonäköpaineiden takia niin moni teiniressukka laittautuu aivan liikaa ja sitten muut "nörtit" on "vähemmän kauniita".
Krapula-aamuina kun kampaus menee piloille tullaan taas tavalliseksi.
Jokainen Suomen missikin on tavallinen ilman pynttäytymistä.
Näistä oli kerran selvä kuvavertailukin, eivätkä kukaan heistä näyttäneet naapurintyttöä paremmalta.
Eli sillä kauneudella on turha retostella, siihen pystyy kuka tahansa nainen.
Täytyy tosin ottaa huomioon, että urheilullinen kroppa voi olla osalle vaikea saavuttaa, mutta siitä huolimatta lähes kaikilla on normaalit kasvot, harvalla nenänmuoto tms. pilaa kokonaisuuden.
Oletpa harvinaisen oikeassa! Kyllä se useamman kauneus katoaa naaman pesussa! :)
Kauneudenhoito on hyvin yleistä kilpailevilla teineillä ja aikuisilla naisilla esim. monet toimiston daamit, tärkeässä virassa olevat, ylisosiaaliset jne.
Ja kauneudenhoidosta piittaamattomuus näkyy muilla sitten luonteessa, tosin se voi muuttua iän myötä, jolloin nörtistä tuleekin kaunis prinsessa yhtäkkiä.
Osa ei vaan piittaa itsestään, ei ole sosiaalinen jne.
Miehillä on sama juttu pukeutumisessa tietyssä ikävaiheessa ja minua särkee nyt hammasta. Pitää mennä hammaslääkäriin moi.
kaunis mies/ruma nainen.
kaunis nainen/ruma mies.
siinä herää naisilla äidilliset vaistot miestä kohtaan,kun on niin reppana ettei osaa juuri mitää.
miehillä kaunis nainen on kaunis omassa silmissä,ja varsinkin useamman oluen/paukun jälkeen kauniimmaksi muuttuu.
siispä jokaisen oma mielipide on tärkeä toiselle,olipa kyseessä mies tai nainen.
nauttikkaa kauniista asioista kun kesä tulee.
Väärin!
Vain kauniit naiset pääsevät naimisiin kauniiden miesten kanssa.
Mutta tämäkään ei päde aina.
vitsi mitä turhia puhenaiheita teillä. Kuin pinnallisia ja turhaamaisia te itse olette.
Niin ja itsehän tämän tähän vieläpä nostit! Oliko joku tietty syy nostaa?
Oletkohan nyt ihan oikeassa,ei kaikki edes halua naimisiin on se ulkonäkö mitä on.
Joo, on huomattu että ne joilla sitä ulkonäköä ei ole, pysyvät sinkkuina.
Jopas vitsin murjasit! Milloin oot viimeeksi vilassut peiliin?
ei aina tarkoita etteikö olis sisällä hyvät eväät.
pätee myös kauniisiin kasvoihin.saattaa olla eväät pilalla.useimmiten on.
Kumpi parempi? Kaunokainen, joka nolla kotitöissä, ei osaa duunata safkaa jne. vai tavallinen "hiirulainen" joka taitaa ruuat, leipomiset ja kodinlaitot?
Pitemmän päälle varmaan jälimmäinen, mutta jos mies viitseliäs ja tekevä, riittää, että on kaunis nainen kotona ja vuoteessa, vaikkei osaa mitään kotihommia.
Niin, itseasiassa, näkemäni/kokemani perusteella, ns. "kauniit naiset" (omasta mielestään?) ylimeikatut( lue:ylimieliset) ovat aikas usein tyrkyllä paikallisissa baareissa,,,
Söpöt Naiset, Naiset joilla on itsetuntoa olla oma itsensä, silmänilot kauppareisulla, ovat useimmiten varattuja, mutta niinhän olen mäkin ;)
Terveisiä vaan kaikille niille kauniille silmille joita olen kylillä sielun peilinä saanut katsoa. Elämä on ihanaa ilman pinnallisuutta!
Suottaa nuo kauniit päästä alttarille himppu herkemmin, mutta kyllä liitto purkautuukin sitten aika vikkelästi.
Kauneuteen kyllästyy, etenkin kun seuraa kuinka paljon tuo huolittelu vie aikaa ja rahaa.
Kauneus käsitteenä on myöskin meille markkinoitu. Esimerkiksi Armi Kuusela
ei nykyhetkellä pääsisi edes missikisoihin,vaikka oli aikanaan maailman kaunein.
Lisäksi tuntuisi oudolta,jos puoliso olisi rakennettu rasvaimuilla, silikooneilla,rakennekynsillä, lainahiuksilla ja pikku leikkauksilla. Ei ei hitossa, Luomua pitää olla ja kevyttä meikkiä. On näet niin,että ittessäkin on viilattavaa, jos ruvetaan kuorilla arvostelemaan.