on kuten alla olevasta tekstistä ilmenee saatanasta ja demonihengistä.On tosi vaarallista yhdistää maailmallinen ja saatanallinen musiikki Herran sanaan sehän on Jumalan sanan pilkkaa ja inhotus Hänelle.
Maailmallisuus / luopumus
Ennen kaikkea seurakuntien nuoret ovat saatanallisen rock-musiikin kyllästämiä! Tätä ns. kristillistä rock-musiikkia on kevyestä pop-rockista aina raivokkaaseen heavy metaliin, ja kaikkea pidetään kristillisenä (gospel) jos sanoissa vain vihjataan epämääräisesti Jumalaan, aina ei tarvita sitäkään. Tässä ns. "gospelissa" ei ole mitään eroa maalliseen musiikkiin. Sama juttu on monien muiden musiikkityylien kanssa; reggaeton, merengue, salsa, rap, blues, jazz, country, disco, techno, hip hop.. jne. jotka luovat useimmiten sensuaalisen ilmapiirin ja kiihottavat lihaa, sen sijaan että korottaisivat henkeä.
Rock-musiikki on syntynyt näinä pahoina lopun aikoina maailmassa, ja sillä on demoninen alkuperä. Ei siitä pääse eroon sanoja vaihtamalla.
Seurakuntien johtajat ovat sokeita sille mitä on menossa! Sillä on nimi: LUOPUMUS.
Rock musiikki ja gospel ryöttö ovat lopunajan suuria eksytyksiä, joilla ei ole mitään tekemistä Jumalan Sanan ja evankeliumin kanssa. Todellinen parannuksen teko ja syntien hylkääminen eivät paljoa merkitse, kunhan vain lopunajan lihallisille ihmisille annetaan sitä mitä he haluavat.
Tämä on vakava varoitus: uudestisyntyneen kristityn ei tule hyväksyä tällaisia maailmallisia hapatuksia!
Miksi Tv7;n suosii mm.rock musiikkia,joka....
3
216
Vastaukset
- gfhfgigr5
HOHHoijaa!! joku vähäjärkinen ahdasmielinen siellä ajattelee, että jumala on antanut vain yhden musiikkityylin ja yhden hiustyylin jne.
Rockmusiikkia, kuten kaikkea muutakin voi käyttää myös Jumalan viestin viemiseen. Jos olisi vain virsiä niin niitä kuuntelisi sinä ja sinun kaverisi ja tiedätkö, on niitä homojakin, jotka tekevät niitä sinun kuuntelemiasi hengellisiä lauluja.
Ihan älytöntä tuollainen uskovaisen pistäminen yhteen lokeroon ja se että jotkut todellakin vieläkin kritisoivat jos joku käyttää huulipunaa. Voi hyvä Luoja, tuollainen ahdasmielisyys vie ihmiset pois Jumalasta. - sisseZ
Miksi TV7 suoltaa tuota harhaa:
http://koti.phnet.fi/petripaavola/menestysteologiasynnittomyysoppi.html - tiina12
Ohjelmia tekevät eri seurakunnat. Kaikkien puheista on varmaan vaikea olla vastuussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El746334MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415408Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.614264NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun734132Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja673891Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.741218- 3271092
- 601050
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32870Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62821