Paula Koivuniemi ei lopeta huomion kerjäämistä itselleen. Viimeksi Ilta-Sanomat teki isot otsikot tästä opportunistista ja linssiluteesta.
Mies Kanadassa ja Paska-Paula täällä.
Nappi otsaan sekä IS:n toimittajille että Paska-Paulalle.
Mies Kanadassa ja Paska-Paula täällä.
Nappi otsaan sekä IS:n toimittajille että Paska-Paulalle.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Irtonumeroja myyvät lehdet tekevät juttuja niistä asioista jotka myy. Vaikka Paula puhuisi 95% musiikista ja mainitse normaalin naisen ihmissuhteesta 5%, niin näiden lehtien kirjoitussuhde on 95% ihmissuhteesta ja 5% musiikista. Ihminen, joka tienaa elantonsa julkisuudessa, myös huomioidaan. Jos siitä on jotain hyötyä Paulalle, niin hyväksyn sen täysin.
Emme kertakaikkiaan tiedä, mitä todellisuudessa on sanottu ja mitä on tapahtunut ja mikä on toimittajan mielikuvitusta. Tuskin kannattaa Paulalle olla kateellinen. Toivotaan Paulalle hyvää ihmissuhdetta monen rikkinäisen lopuksi! Kritisoika niitä lehtiä,jotka kirjoittavat julkimoista! Ei kaikista kirjoiteta, vaikka kuinka olisi tyrkyllä. Ei Paulan, joka on levyttänyt eka singlensä 1967-68 tarvitse moiseen ryhtyä jo kansan syvien rivien suosionkin vuoksi.
On Paula tuonut niin paljon iloa, että toivoisin Kaikkea Hyvää Hänelle!!!
Nimim. Muusikko puhuu täyttä asiaa! Mikähän ihmeen Paulan mollaus täällä on viime aikoina ollut vallalla. Paula on arvostuksensa ja kunnioituksensa ansainnut. Hatunnosto ja kumarrus! Pienenä korjauksena muusikon kommenttiin, että Paula on levyttänyt ekan singlensä, 'Perhonen', marraskuussa 1966.
on pitkä. Jo pelkästään siksi, että hän on päättänyt ryhtyä iskelmälaulajaksi, antaa oikeuden lyödä häneltä nenän niskan puolelle. Kokoomuspoliitikkojen vikittely ja jatkuva itsensä esittely on vielä pahempaa.
Ämmä on täysi mätämuna.
Älä lue iiässää. Minä poloinen en tiennyt mitään Paula-juttua, ennenkuin ystävällisesti sen kerroit. Olenpahan taas viisaampi. Kiitos!
Hei, luen joskus taalta ihmisten juttuja ja ajatuksia mielenkiinnon vuoksi vaan. Asun tosin kaukana suomesta, mutta nyt taisi tulla oikein totista soopaa Paulasta (joka on isukkini ihannoima artisti jo niinkauan kun on esiintynyt ja edelleenkin)On muuten munkin.
Ensinnakin, mita vikaa on siina, etta vanhempi sukupolvi pitaa itsestaan ja ulkonaostaan huolen?
Kateellisten panettelua,(en olisi uskonut, etta miehetkin on naisille kateellisia)Toisekseen, eikohan jokainen julkisuudessa esiintyva viihdetaitelija saa julkisuutta, vaikka tahtomattaankin. Toiseksi, se joka taalla nimitteli Paula koivuniemea H...aksi jne.
Hankkisin valittomasti tiedot hepusta ja vetaisin oikeuteen kunnianloukkauksesta.
Kolmanneksi, toimittajat tekevat ihan hyvaa tyota, myos kertomalla meidan ihannoimien julkkisten elamasta ja persoonallisuudesta. Yksityisasiat ei niinkaan kiinnosta (varsinkaan negatiiviset), mutta joskus kertovat persoonasta noiden myonteisten tarinoiden myota. Toivottelen ainakin mina kaikkea hyvaa Paulalle ja terkut: jos pieleen menee, niin mun isukki olisi vapaa ja aina vaan Paulaa ihailee:))
Itse henk. kohtaisesti en haluaisi Paula Koivuniemen laulavan englanniksi, ei etteiko osaa puhua kielta, mutta ei sovi suomalaisten tottumaan tyyliin. Suomen kielella aivan mahtava naisartisti joka iisisti voi laulella viela vuosia.
Uskomatonta, että haukutaan muita!
Olisko kateudella osuutta haukkumiseen?
Taitaa olla, ei voi muutakuin nauraa ja toivoa, että sattuu omaan nilkkaan haukku.
Voisit vaikka kirjoittaa omalla mimellä?!