Halonen oli kukana suunnittelemassa konklaavia ja sitten salasi sen pöytäkirjat
http://fi.wikipedia.org/wiki/Koiviston_konklaavi
http://keskustelu.suomi24.fi/node/2411054
Asia otettava käsittelyyn heti kun Halonen luopuu presidenttiydestä.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Koiviston_konklaavi
http://keskustelu.suomi24.fi/node/2411054
Asia otettava käsittelyyn heti kun Halonen luopuu presidenttiydestä.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tarkoittaako kukana = mukana?
Ilmeisesti.
Niin oli, ja asian selvittely on aloitettava välittömästi.
Koivistokin on saatava tuomiolle ennen kuolemaansa.
http://www.savonsanomat.fi/multimedia/dynamic/00163/Halonen_163467a1.jpg
Konklaavi on selvitettävä ja syylliset tuomittava kansaa kohtaan tehdyistä rikoksista.
Selvittelyä ei saa uskoa Halosen kavereiden tehtäväksi eikä Halosen kaverit saa olla tuomareina siinä jutussa, eikä yksikään demari saa siihen puuttua.
Kenet hyväksyisit siihen selvittelyyn?
Eikös meillä ole ollut vuosikymmenet jo oikeistolainen eduskunta ja oikeistolainen hallitus?
Kenet hyväksyisit selvittämään väittämiäsi "rikoksia"?
Kukaan suomalainen vaikuttaja ei kelpaa, koska kuten sanoit, meillä on samat naamat olleet asioita hoitamassa ja niistä tietoisia konklaavin alusta asti eikä toisin kuin kuvittelet poliitikot tai eduskunta tutki ja tuomitse rikoksia länsimaissa ainakaan. Sitä ei saa päästää enää suomalisten nyhveröiden käsiin. Kansainvälinen tutkinta, kuten aina näin massiivisissa ja korruptoituneissa rikoksissa on tapana. Suomalaiset ei asiaa kykene hoitamaan, sehän on nähty.
Demariasianajajt yrittävät tietenkin tehdä mustasta valkoisen.
Nyt ne vois kerrankin käyttää punikkivirkamiesten aina viljelemää lausetta konklaaviasian tutkimisessa että : "ei kuulu meidän toimivaltaan". Asiahan ei ole enää demriasianajajien käsissä. Hahhhaaa !
OLEMMEKO ME SUOMALAISET KOKO MAAILMAN TOLLOINTA KANSAKUNTAA ? KUUMIA ESIMERKKEJA MINISTERIEMME JA PRESIDENTTIEMME SUPERSUURESTA TOLLOUDESTA :
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?p=6629122#post6629122
http://mattieino.puheenvuoro.uusisuomi.fi/71738-suomalaisetko-ovat-koko-maailman-tollointa-kansakuntaa-osa-1
http://www.savonsanomat.fi/mielipide/keskustelupalsta/posts/list/15/1734.htm
Listaa ministeriemme ja presidenttiemme supersuurista tyhmyyksista - OIKEISTA TOLLOUKSISTA - Suomen valtiolaivan ohjaimissa :
1) Kaivannaisten ja kallioperamme luonnonvarojen alemyynnit ulkomaille.
2) Pohjavesivarantojemme alennusmyynnit ja lahjoitukset ulkomaille .
3) Puunjalostus- , paperi- ja metsateollisuutemme laaja alasajo .
4) Suomelta vaaryydella vietyjen ikimuistoisten alueittemme lahjoitus
ulkomaille . Rajathan siirtyivat 1940 , 1944 ja 1947 VIIMEKADESSA Pariisin rauhansopimuksella !
Mutta kaikkien liittoutuneiden - esim. Atlantin julistuksen ja samoinkuin Pariisinkin sopimusten mukaan kaikki yksityiset omistusoikeudet sailyivat , vaikka rajat olisivatkin siirtyneet .
Suomi ei ole koko 67 vuoden aikana valittanyt eika huolehtinut kotinsa ja maansa menettaneiden yksityisten kansalaistensa omistusoikeuksista LUOVUTETUILLA ALUEILLAAN !
5) Kun Jeltsinin hallinto 1990-luvun alussa tarjosi Suomelle neuvotteluja toisen maailmansodan vaaryyksien korjaamisisita seka yhteistyota yhteisen historiamme tositapuksien selvittelyihin Kremlin arkistoista ,
niin , niin ja viela kerran niin !
Mauno Koivisto kieltaytyi jyrkasti seka rajatarkistuksista etta salattujen Suomeen liittyvien asiakirjojen tutkimiuksista ! ?
Millainen presidentti meilla TOLLOILLA SUOMALAISLLA olikaan tuohon aikaan !
AJOIKOHAN TOSIAANKIN TOLLON KANSAMME KAIKKIEN AIKOJEN TOLLOIN PRESIDENTTI TUOLLOIN ENEMMAN KREMLIN MAFIOSOJEN KUIN SUOMEN KANSAN ETUJA ?
6) Miksi ihmeessa kerta toisensa jalkeen TOLLOT SUOMALAISET valitsevat ns. vapaissa VAALEISSA TOINEN TOISTAAN TOLLOIMPIA JOHTAJIA seka hallituksiinsa etta presidenteikseen ?
7) Miksi ihmeessa nykyinen - KAIKKIEN AIKOJEN TOISEKSI TOLLOIN - presidenttimme salailee , valehtelee ja piiloittelee EKAN , SUPERTOLLON MANU - PRESIDENTTIMME virheita , rikoksia , maanpetoksia seka agenttitoimintaa vieraiden valtioiden hyvaksi ?
8) Koskahan saatetaan julkiseen tarkasteluun NIIN SANOTUN KOIVISTON KONKLAAVIN SALATUT ASIAKIRJAT ? Konklaavihan pidettiin kesalla 1992 Tasavallan silloisen presidentin Mauno Koiviston johdolla presidentin linnassa .
Tiettavasti myos Tarja Halonen osallistui tuohon Konklaaviin .
Nykyisena salailija - ja valehtelijapresidenttinamme Tarja Halonen julisti koko Koiviston Konklaavin asiakirja-aineiston salaiseksi vasta 10 vuotta myohemmin - kun Konklaavi-Koivisto oli jo ollut yli yhden presidenttikauden verran elakkeella ? !
9} Kaikkein salakahmaisin nykyhallintomme salailujen , peittelyjen , valehtelujen ja munausten sarja liittyy Suomen nykyiseen maahanmuuttopolitiikkaan .
Siina on kylla sisalla tunteita kuumentavia , tulenarkoja ja kipeitakin salaisuuksia .
10) Miksi ihmeessa Suomeen haalitaan oikein aktiivisesti kaikkein vahiten lansimaihin sopeutuvaa ihmiskunnan kuonaa , roskavakea , pohjasakkaa ja rikolliskansaa Ita-Afrikasta ja Lahi-Idasta ?
11) Ihmettelyyni on sitakin suurempaa syyta kun EKA HARHAANJOHTAJAMME , Paaministerimme ( ex. ) Matti Vanhanen julisti jo edellisten vaalien jalkeen julkisesti : " Suomi kuuluu KAIKILLE ! " .
Ja toinen yhtasuuri TOKA HARHAANJOHTAJAMME Jyrki Katainen julistaa edelleenkin : " Suomeen tarvitaan 1,8 Miljoonaa Maamua - Somaliastako ja Turkistako ? - taikka muuten Suomi uupuu tyovoimapulaan ! " .
Kyllapa tassa on tosi PAKSUA TUUBAA ja vielapa Kyky-Puolueen Kaikkein Kyvykkaimmalta Johtajalta !
12) TATA JUTTUJENI SARJAA SUOMEN KAIKIEN AIKOJEN TOLLOIMMISTA
JOHTAJISTA JA TOLLOISTA POLIITIKOISTAMME AION JATKAA PITKIN TOUKOKUUTA JA ALKUKESAA taalla nettipalstoillamme .
Hilla-Hullu , 01.05.2011 kello 10.00 Atomikellon aikaa , Varsova , Puola / Salla , Suomi .
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?p=6629122#post6629122
http://mattieino.puheenvuoro.uusisuomi.fi/71738-suomalaisetko-ovat-koko-maailman-tollointa-kansakuntaa-osa-1
http://www.savonsanomat.fi/mielipide/keskustelupalsta/posts/list/15/1734.htm