Tietokoneen mallinnus

No johan pomppasi ääliölle.
Luo tietokone, jossa on suoritin, muisti ja tallennuslaite. Ja mitäköhän metodeja nuo sitten voisivat tehdä alkeistason javalla...? Ei MITÄÄN hajua :(
1202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kannattaa varmaan miettiä, miten tietokone oikeasti toimii, niin saa jonkun käsityksen mitä noiden osien pitäisi tehdä.
Esimerkiksi suorittimelle metodi laskeYhteenJaTallennaTulos, joka laskee kaksi lukua, jotka tulevat muistilta, ja antaa summan tallenuslaitteelle tallennettavaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Z>Z kirjoitti:

No johan pomppasi ääliölle.
Luo tietokone, jossa on suoritin, muisti ja tallennuslaite. Ja mitäköhän metodeja nuo sitten voisivat tehdä alkeistason javalla...? Ei MITÄÄN hajua :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu