Kaikenlaista huuhaaporukkaa SKPlläkin on listoilla. Tyrkyt ihmiset postittavat kaikenlaista likaista yksityiskohtaa elämästään ja sitten pitäisi päästä eduskuntaan.
Hyi hyi!
http://www.city.fi/yhteisot/blogit/civindal/
http://www.city.fi/peilikuva/civindal/
http://www.city.fi/keskustelut/view_archive.php?n=civindal
http://www.city.fi/kuvagalleria/civindal/?n=Civindal&folderId=0&total=21&offset=0
Hyi hyi!
http://www.city.fi/yhteisot/blogit/civindal/
http://www.city.fi/peilikuva/civindal/
http://www.city.fi/keskustelut/view_archive.php?n=civindal
http://www.city.fi/kuvagalleria/civindal/?n=Civindal&folderId=0&total=21&offset=0
Vastaukset 28
Vanhimmat
No huh huh.. Aikamoisia juttuja sitä kehdataan omalla naamalla julkaista.. Hesan kommareiden listoilta näkyy eduskuntaan yrittävän.
Ei löydy mitään, niin teillä ei ole mitään pointtia loanheitossanne.
Onko luetun ymmärryksessä vikaa? City-lehden profiilin poisto oli vain ajan kysymys, toivottavasti joku kuitenkin ehti lukea sitä törkyä.
Tässä sama naishenkilö esiintyy nimellä herra _pimppi:
http://irc-galleria.net/user/herra_pimppi/blog/425189
Kohta varmaan poistaa tämänkin..
Hitto ku on vaikeeta!
http://irc-galleria.net/user/herra_pimppi/blog/996019
"Herra pimppi" on Kemiönsaaresta eikä Helsingistä, eikä hän noissa irc-jutuissa ilmaise sanallakaan olevansa kommunisti tai Helsingissä ehdolla.
Kyllä se on kuule sama nainen, kemiönsaari on pelkkää kettuilua.
Vertaa kuvia, "albumi"-kohdasta löytyy enempikin.
http://skp.fi/vaalit/eduskunta-2011/Helsinki/wallenius_anni
Kieltämättä on saman näköinen. Herra_pimppi on varmaan kaapannut Anni Walleniuksen kuvan, sillä ainakin Annin blogissa on ihan normaalia poliittista läppää.
Tämä on tällaista normioikeistomädätystä. Kyllä minunkin naamaa pidetään jonain riivinrautana. Kun ette muuhun pysty, niin sitten tällaista loanheittoa. Soini saisi jo raivarin vastaavasta.
Sama henkilö se on. Huomasit varmaan että herra_pimpin kirjoitukset ovat pari vuotta vanhoja.
Tottakai vaaliblogissaan kirjoittaa asiallisemmin, kun yrittää äänestäjiä kosiskella.
Sielläkin mainitsi jostain toisesta blogista, jonka on piilottanut, koska käsitteli liian henkilökohtaisia (siis liian törkeitä) asioita.
Ja miten niin kaapannut kuvan? Tuo herra_pimpin "blogi" on täynnä eri aikoina otettuja kuvia tästä samasta akasta (ja saman henkilön ajatuksia), kyllä se on ne ihan itse kirjoittanut.
Onko tuo sen järkyttävämpää kuin nämä avoimet hashiksenkasvattajat ja monta vuotta linnassa huumerikoksista lusinut kristillisdemokraatti?
Sitä paitsi Wallenius on sitoutumaton.
Ei tuo nyt sen järkyttävämpää ole kuin mainitsemasi esimerkit.
Mutta ketään näistä en haluaisi eduskuntaan päättämään maamme yhteisistä asioista.
En kyllä ymmärrä miten se sitoutumattomuus liittyy asiaan?
Törkiäinen kuitenkin, oli sitoutumaton tai sitoutunut.
Se liittyy siten, että tämä on SKP:n palsta. Vaihtoehtolista on ikään kuin vaaliliitossa SKP:n kanssa. Jos SKP:n jäsen käyttäytyy moitittavasti, olette vapaita sen moitteen sanomaan.
Kyllähän tämä tyyppi ainakin käyttää SKP:n nimeä vaalimainonnassaan. Ja on SKP:n hyväksymä liittolainen. Eli lokaa myös SKP:n mainetta.
Ja löytyy SKP:n ehdokaslistalta, vaikkakin sitoutumattomana. Aika noloa.
Ja mä näin sen jakamassa jotain pervojen lehteä! Ällöttävää!
Mitä väliä sillä sittenon jos jotain pervojen lehteä jakaisikin?
Ja noi blogit, herrapimppi ja muut, nehän on monta vuotta vanhoja.
Miten ne vaaleihin muka liittyy?
Porvarit nostavat aina seksiskandaalit sun muut esille, että pääsisivät hiljaisuudessa murhaamaan Libyan sikojenlahdelle.
Porvarit? Itse kyllä ihmettelen miksi rakas SKP ottaa moisia törkytyyppejä listoilleen.
Mitenköhän tosissaan tuo edes on vaaliehdokkuutensa suhteen? Ainakaan "vaaliblogiin" ei ole kirjoittanut aikoihin.
Hyi hyi! Ettäs kehtaavat!
Ei löydy mitään noiden linkkien takaa. Ilmeisesti aikamoista törkyä ollut siellä, koska koko profiili on poistettu.
Hah! Ymmärsi sitten sentään hävetä. Oli meinaan aikamoista kieltä niissä jutuissa.
HAH HAH!
ihme ettei ole vielä hoksannut hävittää noita irc-sivuja.. Vaaleihin kuitenkin vain viikko aikaa.
EI sitten päässyt herra_pimppi eduskuntaan. Olisi kyllä sopinut sen apinalauman jatkoksi, jonka Suomen kansa suuressa viisaudessaan valitsi.
Totta! Saa nähdä miten soinilaiset turvenuijat pärjäävät.. Soinista tulee pääministeri, Halla-Ahosta maahanmuuttoministeri, Kike Elomaasta varmaan kulttuuriministeri. Vielä kun ensi vuonna saataisiin Väyrynen pressaksi niin saataisiin ainakin maastamuuttolukemat nousuun..
Perussuomalaiset nostaa esiin talousrikollista bodaajajulkkista
Kike Elomaa
Perussuomalaisten listoilla muun muassa eduskunta- ja eurovaaleissa ehdolla ollut bodaaja ja laulaja Ritva “Kike” Elomaa on tuomittu talousrikollinen. Syksyllä 2003 Elomaa tuomittiin hovioikeudessa 1 140 euron sakkorangaistukseen kahdesta rekisterimerkintärikoksesta.
Samassa jutun yhteydessä Kike Elomaan kanssa avioliitossa ollut Kimmo Elomaa tuomittiin useista talousrikoksista yhteensä kahdeksi vuodeksi ja kahdeksi kuukaudeksi vankeuteen. Lisäksi Kimmo Elomaa tuomittiin maksamaan miljoonien eurojen vahingonkorvaukset Ruotsin valtiolle.
Maskussa asuvan Kike Elomaan menestys erilaisissa vaaleissa ei ole ollut hääppöistä. Esimerkiksi eurovaaleissa hän sai omasta vaalipiiristään Varsinais-Suomesta vain 754 ääntä ja koko valtakunnasta yhteensä vain 2425 ääntä.
Ei sinänsä yllättävä tieto. Ministerivalintoja odotellessa..