eikö näitä pulisijoita saa kukaan pois sieltä. Taas on tullut 4 uutta mutiaistyyppistä pulisijaa. kovalla äänellä keskenään pulisee, ja sossun ostamilla autoilla ajelee. pimeetä taxia iltaisin . ensin käy oikealta taxilta hinnan kysymässä , ettei ota liikaa, vaan alle sen ajaa. Eikä näitä saa edes kiikkiin siitä, sanovat vaan että kaverin vein paikasta toiseen. Kuka tekisi jotain asian eteen.
karhulan TBllä
pulisijat kuriin
3228
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
.."en ole katkera mutta kuitenkin, tuntuu että liikaa menitin"...
taksit tietää asian muttei sille mitään voi kun ei pysty todistamaan. Pulisija selittää vieneensä kaverin ja 'ei mine ajo taxi, mine vieda ustava kaupunki' Minkä näille piru vie voi.
Teeppäs tutkintapyyntö Kotkan poliisille petos puolelle tai vaikka verottajalle ilmotus. Auton rekkari ylös vaan ja asiat hoitaa eteenpäin viranomaiset.