..pahimmasta päästä vielä viime vuonna Soini vastusti jyrkästi ydinvoimaloita mutta viimeisin puhe eduskunnassa oli aivan kuin äärikokoomuslaisen puhetta ydinvoiman puolesta eipä sillä minäkin kannatan ydinvoimaa mutta en ole takinkääntäjä ja lisää tulee takinkääntöjä Soinilta se on aivan saletti.
Onkohan joku luvannut vaalitukea ??
Onkohan joku luvannut vaalitukea ??
Vastaukset 3
Vanhimmat
Paljonkohan Soinille pitäisi maksaa, että hän kääntäisi takkinsa tässä EU-tukiasiassakin? Rahastahan Soinilla kuitenkin kaikki on kiinni!?
Soini pääsee varmaan helposti Guinnessin ennätystenkirjaan, maailman eniten takkia hyrränneenä poliitikkona?
Soini vain hyrrää sitä takkiaan niin ahkerasti, ettei tiedä näköjään itsekään, mihinpäin se milloinkin näyttää. Soinin uskottavuus mennyt. Vain tupauunot jaksavat enää hehkuttaa hyrrätakki-Soinia.