en varmaa kuulu tänne, mutta kirjoitan silti... olen siis 165/51 ja ahmin tänään ihan sairaasti! vyötärönympärys on normaalisti noin 66 cm ja nyt kun mittasin niin 75?!? ihan kamalan tukala olo... menkatkin varmaa lisää turvotusta...ja aiheutti ahmimista :( näytän ihan naurettavalta, muuten ihan hoikka, mutta älytön pallo maha, noh eiköhän tämä huomiseen mennessä laske.
Kertokaa ihmeessä muutkin miten päivä mennyt?
paisun kuin ilmapallo :S
6
559
Vastaukset
- janus.hanski
Kiva, onneksi olkoon.
- pitkäelämä
Se on sillätavalla että sinä joka syöt sairaaloisesti kaikkea mitä käteesi saat. On sinulla kamala vitamiinin puute ja nestevajaus. Kun ensin rupeat ajattelemaan että eläisit vanhaksi terveenä niin aloita veden juonnilla juot vettä niinkuin et ikinä olisi sitä saanut ja nyt lopultakin saat. Siinä vettä juodessasi otat c-vitamiiniä joko pillereinä tai imeskelet ohutta sitruunaa... Tiedätkö että me ihmiset ollaan nykyaikoina melkein aina C - vitamiinin puutteessa. Vesi täyttää mahan ja siivoo suolistoa ja saat käydä tuoletissa usein. Tee mainitsemaani noin 4 päivää. Sen jälkeen syöt taas normaalisti ei tee enään mieli mässätä.
- really?
Toimiiko oikeesti? :D Oon niin epätoivoinen, että kokeilen mitä tahansa.
- ahmatikko
Mulla sama ongelma. Yks päivä vyötärö oli aamulla 61 ja illalla 69... Olin ahminut. Mä ennen ahmin ja paastosin vuorotellen mutta nyt on mennyt kuukausi niin että olen vaan ahminut. Paino noussut 51 kg -> 58 kg ja pituutta 171
- pallerooo
Joo vatsa ei toimi sitten niin ollenkaan, otan heti kokeiluun tuon veden juomisen ja sitruunan. Sitruuna viipaleita voi varmaan myös laittaa vesikannuun lillumaan ja se sitten jääkaappiin yöksi, sitten seuraavana päivänä juoda se koko kannullinen päivän mittaan?
Hieman vaa hirvittää että jää se veden "liiallinen" juonti tavaksi, kun jo kertaalleen olen sillä onnistunut sotkemaan suola tasapainon ja saanut kaameita lihaskramppeja :/ - --
No BED:ä kukaan viestin kirjoittajista ei sairasta kylläkään..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082834Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672511Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait271952Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768