"Piilofarmari" ?? ??

Nyt kuulemma saa Diesel Farkun vaihdettua Pakettiautoksi helpolla ja edukkaasti.
(verot vähemmäksi) ???

Mites on Volvon Farkut.

Esim. itsellä on 740 diesel... mikä tulee henkilöluvuksi... käykö edelliset istuimet...
mikä on nopeus jne... ???
1437
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olen antanut itselleni kertoa, että niitä saa rekisteröidä pakettiautoksi vm -95 alkaen. Auton kantavuus vaikuttaa henkilölukuun. Esim 940 STW Volvon ja Ford Mondeo STW:n saa suoraan viisihenkiseksi pehmeillä penkeillä. 850 Volvon saa ilmeisesti vain 3-henkiseksi. 100 km/h saa ajaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asentaja kirjoitti:

Nyt kuulemma saa Diesel Farkun vaihdettua Pakettiautoksi helpolla ja edukkaasti.
(verot vähemmäksi) ???

Mites on Volvon Farkut.

Esim. itsellä on 740 diesel... mikä tulee henkilöluvuksi... käykö edelliset istuimet...
mikä on nopeus jne... ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu